ludzie przeglądający książki na stoisku pod namiotem fot. materiały organizatora

23 czerwca na Rynku odbędzie się kiermasz kulturalny, na którym będzie można nabyć książki, filmy na DVD i płyty. Wszystkie dzieła kultury będzie można kupić w zaproponowanej przez siebie cenie. Bądźcie hojni – cały dochód ze Skupu Kultury trafi do osób niepełnosprawnych.

6 finał Skupu Kultury potrwa dwa dni. W sobotę 22 czerwca odbędą się dwa spotkania autorskie. Z czytelnikami spotka się Pola Stępniewicz (godz. 12.00, Minka Cafe przy ul. Zawiszy Czarnego 22) i Łukasz Orbitowski (godz. 17.00, Ormiańska przy ul. Siemińskiego 22). Wieczorem zaplanowano także nocny maraton gier planszowych w Stacji Artystycznej Rynek (Rynek 4–5).

W niedzielę 23 czerwca między godz. 10.00 a 18.00 odbędzie się kiermasz kulturalny na gliwickim Rynku. Będą sprzedawane rzeczy, które mieszkańcy przynosili w poprzednich miesiącach do bibliotek, miejsc pracy czy restauracji i przekazywali na Skup Kultury. Będzie z czego wybierać, bo gliwiczanie stanęli na wysokości zadania – zebrano bardzo dużo dzieł kultury. Oprócz stoisk z książkami, płytami, winylami, filmami, grami i innymi rzeczami, będą też warsztaty dekupażu i scrapbookingu. Szczegółowy program finału jest dostępny na stronie internetowej: www.skupkultury.com.

Organizatorem Skupu Kultury jest Stowarzyszenie Cała Naprzód. Projekt jest dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice. (mm)