Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Policjanci z gliwickiej drogówki oraz wydziału prewencji przeprowadzą dzisiaj akcję profilaktyczną, w której wezmą udział kierowcy. Patrol drogówki będzie zatrzymywał tych, którzy „zapomną” zapiąć pasów bezpieczeństwa, pojadą z nadmierną prędkością lub złamią inne przepisy. Niesforni kierujący otrzymają, jako alternatywę dla mandatu, wykonanie zadania edukacyjnego: przeprowadzenie resuscytacji fantomu, przejście po linii prostej w alkogoglach lub odpowiedź na pytania z kodeksu drogowego.

Akcja rozpocznie się po godz. 10.00 na ul. Pszczyńskiej w Gliwicach. Głównym celem działań będzie uświadomienie uczestnikom ruchu, że sami mają wpływ na bezpieczeństwo swoje i innych oraz jak ważna jest pierwsza pomoc, udzielona poszkodowanemu w wypadku zdarzenia. Sprawcy wykroczeń drogowych będą mogli wyjątkowo wtedy liczyć na pobłażliwość kontrolujących i sami zdecydują o rodzaju kary za popełnione wykroczenie.

Organizatorzy mają nadzieję, że tego rodzaju przedsięwzięcia skłonią do refleksji i spowodują, że w przyszłości kierowcy zachowają się na drodze bezpiecznie i rozważnie.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.