Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Starsi, samotnie mieszkający ludzie są podatni na działania krążących od domu do domu złodziei. Taka historia zdarzyła się wczoraj: rzekoma urzędniczka okradła seniora z jego oszczędności. Rzecz działa się na ul. Dworcowej w Gliwicach.

W środę, 17 lipca ok. godz. 14.30 do jednego z mieszkań zapukała, jak się później dowiemy, „urzędniczka” z teczką. Otwierającemu drzwi 81-letniemu lokatorowi oświadczyła, że do jej zadań należy pomoc samotnym, starszym osobom. Zaczęła wypytywać o różne urzędowe sprawy. Rozmowa układała się dobrze do momentu, gdy pani, bez uprzedzenia, zniknęła. Zaniepokojony tym faktem gliwiczanin szybko odkrył, dlaczego tak się stało: otóż z jego szafki zniknęła też koperta z pieniędzmi (ponad 2 tys. zł) oraz kartą do bankomatu.
Zgłoszenie przyjęli gliwiccy policjanci. Prowadzone są już czynności śledcze, których celem jest m.in. zlokalizowanie i zabezpieczenie wszelkich możliwych monitoringów.
Powyższy przykład prezentujemy, aby ostrzec i prosić ludzi młodych o przekazywanie starszym sąsiadom, rodzicom, dziadkom informacji o metodach działania przestępców – domokrążców.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.