Nie ma dnia, by w ręce gliwickich stróżów prawa nie wpadł kierowca prowadzący samochód wbrew zakazom sądowym lub administracyjnym. Podobnymi komunikatami moglibyśmy epatować niemal codziennie. Osoby, wobec których orzeczono zakaz prowadzenia pojazdów, bardzo często nic sobie z niego nie robią i korzystają z własnego auta tak, jakby nadal mieli uprawnienia.Art. 244. „Kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu (…) prowadzenia pojazdów (…) podlega karze pozbawienia wolności do lat 5.” Tak stanowi Kodeks karny.
Mimo to wczoraj przed godziną 20.00 na ul. Dąbrowskiego w Gliwicach policjanci zatrzymali 23-latka, który, mając prawomocny wyrok sądu rejonowego, dotyczący zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, kierował volkswagenem golfem.
Z kolei przedwczoraj w Pilchowicach, również przed 20.00, funkcjonariusze drogówki zatrzymali 54-letniego knurowianina, ujętego przez zaniepokojonego obywatela. Mężczyzna kierował skodą fabią, będąc w stanie nietrzeźwości (3,5 promila alkoholu we krwi). Ponadto miał cofnięte uprawnienia. Pojazd zabezpieczono na strzeżonym parkingu.
Obaj podejrzani staną w najbliższym czasie przed sądem. Podziękowania i gratulacje należą się zaś dzielnemu mieszkańcowi Pilchowic, który zatrzymując pijanego, być może uratował życie jemu lub innym osobom.
 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.