skwer Klasztorna grafika projektowa: RK STUDIO Katarzyna Rosłon

Najmłodsi mieszkańcy Łabęd zyskają kolejne miejsce do dobrej zabawy – przy ul. Klasztornej powstanie nowy plac zabaw. Zadanie zostanie zrealizowane w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego.

Nowy plac zabaw przy ul. Klasztornej będzie barwny i dobrze wyposażony. Stanie na trawiastej działce i będzie miał powierzchnię około 750 m2. Po zakończeniu prac dzieci będą miały do dyspozycji zestawy zabawowe pozwalające na różnego rodzaju aktywność fizyczną: wspinanie, skoki, pokonywanie przeszkód i szeroko rozumiany rozwój ruchowy. Rodzaje urządzeń zostały zaakceptowane na spotkaniu z Radą Osiedla Łabędy.

W ramach GBO na bezpiecznej nawierzchni z gumowych płyt zostaną zamontowane dwa urządzenia wielofunkcyjne ze zjeżdżalniami, drabinkami, rurami, mostkami, ściankami do wspinaczki, pajęczymi sieciami, tubami przenoszącymi dźwięk oraz kreatywnymi urządzeniami rozwijającymi wyobraźnię i psychomotorykę najmłodszych. Na placu zabaw staną też huśtawki, w tym typu bocianie gniazdo, piaskownica, tablica do rysowania i kiwak w kształcie łabędzia. Teren zostanie wyposażony w ławki z oparciem, stalowe kosze na śmieci i tablice informacyjne oraz chodniki. Będzie ogrodzony i zabezpieczony samoczynnie zamykającą się bramką.

Przetarg na budowę placu zabaw już został ogłoszony. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, z placu zabaw przy ul. Klasztornej dzieci będą mogły skorzystać jeszcze w tym roku.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.