onkologia <a href=Gliwice dofinansowanie" /> fot. T. Narodowski / COI Gliwice

Gliwickie Centrum Onkologii otrzymało znaczące dofinansowanie z Ministerstwa Zdrowia na zakup nowego akceleratora liniowego. Kwota 7 mln zł została przyznana w ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych.

Przekazanie symbolicznego czeku i podpisanie umowy odbyło się w Gliwicach z udziałem prof. Krzysztofa Składowskiego, dyrektora gliwickiego Centrum Onkologii, a zarazem krajowego konsultanta w dziedzinie radioterapii onkologicznej, oraz wiceministra zdrowia Macieja Miłkowskiego. Podczas spotkania poruszono m.in. kwestię kolejnych planów inwestycyjnych w gliwickim COI dotyczących budowy drugiego budynku klinicznego poświęconego unitom nowotworów piersi, płuca, przewodu pokarmowego, ginekologii i urologii. Wspomniano też o pomyśle utworzenia w przyszłości ośrodka protonoterapii.

Gliwice są jednym z sześciu ośrodków onkologicznych w Polsce, które uzyskały dofinansowanie na zakup nowych akceleratorów z Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.