wizualizacja fot. materiały UM Gliwice

Skwer u zbiegu ulic Arkońskiej, Wrocławskiej i Lutyckiej zostanie zmodernizowany. Mieszkańcy zyskają przyjazną przestrzeń relaksu z wygodnymi siedziskami i leżakami.

Po demontażu starych krawężników i ław z gruzobetonu zostaną ułożone nowe chodniki, teren zostanie obsadzony rabatami i trawnikami i wysypany korą ogrodową. Będą nowe nasadzenia, m.in. grusze, klon, platan i śliwa oraz niemal 600 krzewów, m.in. hortensje, róże, czarne bzy, derenie białe, tawuły i trzmieliny oskrzydlone.

Na skwerze pojawi się niewielka strefa relaksu – zostaną ustawione trzy ławki z oparciami, 8 siedzisk, trzy zestawy piknikowe, 2 leżaki, bujak oraz trzepak. Oferty przetargowe można składać do poniedziałku 23 września. (mf)


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.