GTK Gliwice fot. materiały prasowe GTK Gliwice

GTK Gliwice w wyjazdowym spotkaniu towarzyskim pokonało BK Opawę 105:90. Najskuteczniejszym zawodnikiem w szeregach gości był rezerwowy Payton Henson, który zdobył 18 punktów.

Gry kontrolne z BK Opawa to praktycznie już stały punkt w trakcie przygotowań do rozgrywek ligowych. Przed rokiem podopieczni Pawła Turkiewicza mierzyli się z tym rywalem dwukrotnie. Teraz przed startem sezonu 2019/2020 zaplanowano jedną grę i gliwiczanie udali się do naszego południowego sąsiada.

Gospodarze potrafili się postawić tylko w trzeciej kwarcie i na moment wyszli nawet na prowadzenie (66:65), ale był to tylko chwilowy zryw. W czwartej wszystko wróciło do normy i GTK wyraźnie pokazywało, że tego dnia było lepsze od gospodarzy. Gliwiczanie w siódmym sparingu wygrali po raz szósty.

Już w najbliższy piątek reprezentanci Gliwic udadzą się do Lublina, gdzie rozpoczną zmagania w turnieju czterech drużyn od meczu z HydroTruckiem Radom. W sobotę zmierzą się albo z TBV Startem Lublin, albo MKS-em Dąbrowa Górnicza – w zależności od piątkowych rezultatów.