Marco

Już po raz 17. Prezydent RP przyznał nagrody gospodarcze dla najlepszych przedsiębiorstw w Polsce. Laureatami w 7 kategoriach zostały m.in. takie firmy jak LPP czy Ochnik. Nagrodę w kategorii Odpowiedzialny Biznes odebrało gliwickie Marco!

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP jest przyznawana co roku. 7 października podczas Kongresu 590 w Jasionce pod Rzeszowem odbyła się już XVII gala, podczas której doceniono najważniejsze polskie firmy.

Nagrodą zostają uhonorowane najlepsze podmioty gospodarcze w kraju, które przyczyniają się do rozwoju krajowej gospodarki, promują Polskę na arenie międzynarodowej oraz stanowią wzór dla innych firm.

Dla przedsiębiorstw wykazujących się aktywnymi działaniami związanymi ze społeczną odpowiedzialnością biznesu przewidziano kategorię Odpowiedzialny Biznes. Tu zdecydowanie wygrało gliwickie Marco – rodzinne przedsiębiorstwo z całkowicie polskim kapitałem, założone w 2000 r. Jest polskim liderem w zakresie specjalistycznych elementów znakowania i identyfikacji produktów do przemysłu. Swoje produkty eksportuje m.in. do Czech, Litwy, Estonii, Bułgarii i Hiszpanii. W 2016 roku powstała Fundacja MarcoPomaga, która wspomaga działalność społeczną spółki..

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP w kategorii Odpowiedzialny Biznes to dla nas ogromne wyróżnienie i kolejne potwierdzenie tego, że wieloletnie budowanie firmy opartej na szacunku do ludzi, ciągłym doskonaleniu i bezinteresownej pracy na rzecz innych, ma sens. Kapituła z Prezydentem RP na czele doceniła nie tylko 19-letnie wysiłki Marco w pracy na rzecz lokalnej społeczności, ale przede wszystkim autorski i nowoczesny styl zarządzania organizacją o wysokim poziomie świadomości. Cieszy nas niezmiernie, że wyjątkowa firma, którą tworzymy jest coraz częściej stawiana jako wzór do naśladowania nie tylko w kraju, ale również za granicą – komentuje prezes firmy Marek Śliboda.