Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Przy ul. Dworcowej w Gliwicach doszło wczoraj (13 listopada) około godziny 19.00 do potrącenia osoby niepełnosprawnej. Poruszająca się na wózku inwalidzkim 20-latka oraz jej opiekun znajdowali się akurat na oznakowanym przejściu, na trójpasmowej jezdni. Kolejne samochody zatrzymywały się, by ich przepuścić, czego nie uczyniła, niestety, kierująca volkswagenem transporterem kobieta.


Pokrzywdzona z obrażeniami trafiła do szpitala. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 52-letniej gliwiczance, a w sprawie rozpoczęto dochodzenie, które zakończy się w sądzie.
Do podobnego wypadku doszło niecałą dobę wcześniej (ok. godz. 21.00) przy ul. Poniatowskiego. 20-latek kierujący volkswagenem golfem nie zachował należytej ostrożności na prostym odcinku drogi, podczas zbliżania się do przejścia dla pieszych, w wyniku czego potrącił prawidłowo idącą 15-letnią dziewczynę. Pokrzywdzoną przetransportowano do szpitala. Młodemu kierowcy zatrzymano prawo jazdy, a sprawa, po przeprowadzeniu postępowania, zostanie przekazana do sądu.