W rzucaniu palenia zdecydowanie najcięższe są pierwsze dni. Objawy odstawienia uzależnienia potrafią być bardzo ciężkie do zniesienia. To właśnie dlatego bardzo często bezskutecznie walczymy z tym nałogiem. Odpowiednie nastawienie i podejście do tematu może jednak dużo zmienić. Poznaj szkodliwe skutki palenia tytoniu i dowiedz się jaki to ma wpływ na odżywianie. Poza tym dowiesz się tutaj w jaki sposób odżywianie może pomóc w rzucaniu palenia.

Szkodliwe skutki palenia

Palenie papierosów nie ma żadnych zalet. Często jesteśmy przekonani, zwłaszcza kobiety, że palenie pozwala im zachować szczupłą sylwetkę. O ile pośrednio może być to prawdą, negatywne skutki palenia nie są tego warte. Osoby palące dużo bardziej narażone są na rozwój nowotworów, cukrzycy typu II, stłuszczenia wątroby, osteoporozy czy niewydolności nerek. Do poważnych zaburzeń może dojść u dosłownie każdego, nawet najmłodszych palaczy.

 Jak odżywianie może pomóc w rzucaniu palenia

Zaprzestanie palenia wywoła u Ciebie szereg pozytywnych zmian w organizmie. Przede wszystkim poprawi się Twoja wydolność narządowa. Zmniejszy się ryzyko wystąpienia zawału serca, nowotworów i Twoja skóra zdecydowanie szybciej będzie się regenerowała. Ma to ogromne znaczenie w przypadku występowania zmarszczek. Poprawi się również Twoje ogólne samopoczucie i nastrój. Jednak najlepszą korzyścią wiążącą się z rzuceniem palenia jest fakt, że nasz organizm znacznie lepiej znosi proces starzenia się. Dzięki temu będziesz żyć znacznie dłużej! Dlatego też warto wspomóc się w rzuceniu palenia ze specyfikiem Nicorix.

Palenie papierosów a odżywianie

Papierosy przede wszystkim osłabiają naszą wrażliwość smakową. Przyczynia się to do niedoborów wartościowych produktów odżywczych. Konsekwencją tego może być spadek masy ciała. Palenie tytoniu znacznie przyśpiesza proces utraty tkanki tłuszczowej. Długotrwałe palenie zdecydowanie przyczynia się do podwyższonego stężenia cholesterolu całkowitego we krwi, cholesterolu LDL i trójglicerydów. Poprzez to właśnie w naszym organizmie może rozwinąć się cukrzyca typu 2, udar mózgu, może pojawić się niewydolność nerek, zespół metaboliczny, osteoporoza czy niedoczynność tarczycy. Znacznie bardziej zwiększa się ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych.

W jaki sposób odżywanie może pomóc w rzucaniu palenia? Okazuje się, że zwykłe przekąski działają zbawiennie w tym trudnym dla nas procesie. Jeżeli podjąłeś decyzję o rzuceniu tego nałogu to koniecznie zaopatrz się we wszelkiego rodzaju przekąski. Ważnym jest fakt, aby te przekąski były zdrowe. Wówczas unikniesz zbędnego tycia podczas detoksu od nikotyny. Zamiast niezdrowych cukierków czy chipsów zaopatrz się w warzywa i owoce. Suszona żurawina, pestki słonecznika i orzechy idealnie się tutaj sprawdzą. Staraj się jeść regularnie w mniejszych ilościach. Wówczas skutecznie zajmiesz swój organizm czymś innym, a gdy przyjdzie chęć sięgnięcia po papierosa – nie odmawiaj sobie przyjemności. Na pewno wyjdzie Ci to na dobre w dłuższym czasie.

Rzucanie palenia jest jak najbardziej możliwe, a w połączeniu ze zdrową żywnością na pewno unikniesz nadmiernego tycia. Podejdź do tego tematu z głową i raz na zawsze rozpraw się ze swoim problemem.