Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy i odpowiedzieć sobie szczerze – ileż to razy zachęceni przez wysokie oprocentowanie na lokacie próbowaliśmy zainwestować nasze pieniądze w instrument finansowy, który miał przynieść dużo zysku, ale ostatecznie okazało się, że lepiej było trzymać pieniądze na zwykłym koncie oszczędnościowym. Dlatego tak ważne jest, aby móc porównać oferty z różnych banków i móc podjąć właściwą decyzję bazując na rzetelnych i szczegółowych informacjach. Wiadomości finansowe, które stanowią zbiór najpotrzebniejszych informacji dla przeciętnego użytkownika banku można znaleźć na stronie https://bankowemiasto.pl

Elektroniczny pieniądz zyskuje na znaczeniu

W dobie elektronicznego przesyłania pieniędzy i transakcji opartych właśnie na przesyłaniu informacji poprzez Internet, zwykły, fizyczny pieniądz traci na znaczeniu. Dużo łatwiej można załatwić pewne sprawy przez internet, niż stojąc w kolejce w banku. Z tego też powodu niezwykle istotne jest, aby mieć dostęp do najświeższych i najbardziej aktualnych informacji z sektora bankowego. Najlepiej w jednym miejscu. Serwis Bankowe Miasto wychodzi naprzeciw takim potrzebom publikując wiadomości bankowe, które dotyczą płatności bezgotówkowych i innych.

Płatności za pomocą telefonu komórkowego znacznie bardziej wygodne

Już coraz więcej osób dysponuje telefonem komórkowym z odpowiednim systemem operacyjnym, umożliwiającym płatności bezgotówkowe. Niezwykle łatwo zrobić przelew. Wyobraźmy sobie sytuację w której sprzedajemy jakąś używaną rzecz na internecie, a sprzedający osobiście się z nami spotyka, aby ją odebrać. Teraz wystarczy tylko sięgnąć do komórki, uruchomić odpowiednią aplikację, połączyć oba telefony i wykonać szybki przelew. To olbrzymia wygoda, nie musimy za każdym razem wpisywać numeru konta, czy też wypełniać papierowych przelewów.

Wiadomości bankowe, które warto czytać

Tak samo coraz powszechniejsza staje się możliwość płatności wszelkiego rodzaju rachunków za pomocą telefonu. Wystarczy uruchomić aplikację, zeskanować odpowiedni kod QR znajdujący się na przykład na rachunku za prąd, zatwierdzić dane, które wyświetlą się w formularzu przelewu i gotowe. Przelew jest niemalże błyskawiczny i możemy już zapomnieć o tym rachunku, bo został on opłacony. Można sobie teraz wyobrazić jak wiele czasu można zaoszczędzić płacąc wiele rachunków co miesiąc, skanując kod i akceptując wyświetlające się informacje. Należy też zwrócić uwagę, że tego typu aplikacje, które są sygnowane przez polskie banki obsługują całe spektrum różnych systemów operacyjnych. Jeśli więc posiadamy telefon z iOS lub Androidem to będzie standard. Natomiast użytkownicy Blackberry i Windows Phone, a także Symbiana mają również dedykowane aplikacje.