Nasi policjanci robią wszystko, by przypominać kierowcom o szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych. Dziś w centrum miasta przeprowadzili więc wyjątkową akcję NURD, wpisaną w tradycję obchodzenia tzw. tłustego czwartku.

Mundurowi z gliwickiej drogówki wykorzystali tłusty czwartek, by przeprowadzić akcję Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego. Przed południem kontrolowali więc, jak zachowują się kierowcy przed jednym z oznakowanych, ale nieposiadających sygnalizacji świetlnej, przejść na placu Piastów.
Tych kierujących, którzy przestrzegali zasad ruchu i reagowali prawidłowo, zachowując ostrożność oraz przepuszczając pieszych, funkcjonariusze prosili o zjechanie na bok. Co oczywiste, prowadzący samochody byli zaskoczeni, a nawet nieco zaniepokojeni, bowiem nie złamali przepisów... Szybo przekonywali się jednak, że czekała ich tylko miła niespodzianka – za dobre zachowanie za kółkiem otrzymywali pączki.
Nasi policjanci reagowali także na wykroczenia – kierowcy łamiący zasady otrzymywali, zamiast pączków, mandaty. I tak mandat karny dostała kobieta jadąca fordem, która nie ustąpiła pierwszeństwa znajdującemu się już na pasach mężczyźnie. Na szczęście w porę wyhamowała i nie doszło do potrącenia, choć… mało brakowało.

Potrącenia na oznakowanych przejściach dla pieszych to, niestety, problem w naszym rejonie. Dlatego stróże prawa wykorzystują różne sytuacje czy możliwości, by pouczać zarówno kierujących, jak i samych pieszych, często nieostrożnych, wkraczających na jezdnię nagle, nie upewniwszy się, czy można to uczynić w sposób bezpieczny.

  • Policjanci wręczają paczka kierowcy czarnego auta.
  • Policjant na skrzyżowaniu
  • Policjant wręcza pączka.
  • Policjant wręcza pączka.
  • Policjantka rozmawia z kierowca białego samochodu osobowego.