ludzie na giełdzie minerałów Fot. materiały organizatora

Przed nami XXIV Gliwicka Giełda Minerałów, Biżuterii i Skamieniałości. Każda edycja cieszy się ogromnym zainteresowaniem gliwiczan. Nic dziwnego – to skarbnica wiedzy na temat minerałów i szlachetnych darów natury wydobytych z wnętrza ziemi, ale też okazja, by kupić bliskim elegancki drobiazg. Giełda została objęta honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gliwice.

Gliwicka Giełda Minerałów, Biżuterii i Skamieniałości odbywa się dwa razy w roku i przyciąga zarówno pasjonatów minerałów, jak i entuzjastów ceniących biżuterię w dobrym guście. Na giełdzie można też spotkać niezwykłych kolekcjonerów, rzemieślników, artystów i jubilerów, a także zobaczyć okazałe, jedyne w swoim rodzaju minerały i kamienie szlachetne.

Najbliższe spotkanie ze skamieniałościami odbędzie się w weekend 14-15 marca w godz. od 10.00 do 18.00, w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Górnych Wałów 29. Bilety na giełdę kosztują 5 i 10 zł. Dzieci do 5. roku życia wchodzą bezpłatnie. Wydarzenie objął honorowym patronatem Prezydent Miasta Gliwice.

Więcej informacji na temat giełdy można znaleźć na stronie www.geoexpo.eu. (mf)