Dobry prawnik – na co zwrócić uwagę?

Pomoc prawną oferuje w Polsce wiele kancelarii. W każdym regionie możemy znaleźć kilkanaście takich punktów. Każdy z nich może specjalizować się w nieco innych sprawach. Jak więc wybrać dobrego prawnika do własnego problemu?

Dobry prawnik, czyli doświadczenie i specjalizacja

Od wyboru do zawarcia współpracy z kancelarią powinna dzielić nas niekrótka droga. Warto bowiem dobrze sprawdzić oferty poszczególnych radców, by wybrać tą, która najbardziej nam odpowiada. Prawnik nie może być specjalistą we wszystkich rodzajach prawa. Jeden będzie świetnie znał prawo karne, inny cywilne, a jeszcze inny będzie specjalizował się w relacjach biznesowych. Dlatego warto zwrócić uwagę, na to, ile spraw zbliżonych do naszych prowadził dany prawnik. Doświadczenie jest bardzo ważne, ale pamiętajmy, że nie musi gwarantować sukcesu w kolejnych. Inną kwestią jest komunikacja interpersonalna, czy podejście techniczne. Dobry prawnik dba bowiem o informowanie klienta o podjętych czynnościach w sprawie, czy o szybkie odpowiedzi na napływające zapytania. Dobry krokiem ułatwiającym komunikację na linii prawnik-petent jest podsumowywanie rozmów w formie raportów przekazywanych mailowo. Im lepiej będziemy się rozumieć z radcą, tym lepiej dla naszej sprawy. Pamiętajmy także o tym, że prawnik zaangażowany w naszą sprawę to dobry i skuteczny prawnik.

Dobry prawnik w biznesie – co warto wiedzieć?

Pomoc prawna dotyczy także relacji biznesowych. Prowadząc firmę nie możemy znać się na wszystkim najlepiej. Dlatego warto korzystać z pomocy specjalistów w konkretnych dziedzinach. Mamy tu na myśli chociażby księgowość, wsparcie prawne czy IT. Dobry prawnik może pomóc nam rozwijać nasz biznes. Zadba o to, by przedsiębiorstwo funkcjonowało zgodnie z prawem, a wszelkie umowy były tworzone tak, by nie narazić firmy na straty. Jedną z takich kancelarii znajdziesz w tym miejscu http://www.kancelaria-ciesielski.pl. Dobry prawnik dostosuje także firmę do RODO. Dzięki temu unikniemy kar za jakieś nieprawidłowości w gromadzeniu, przechowywaniu i przetwarzaniu danych osobowych. Kancelarie prawne przeprowadzają w tym celu audyty, wdrażają specjalne rozwiązania i organizują szkolenia dla pracowników. Wszystkie te elementy nie tylko usprawniają działanie firmy, ale wnoszą także stabilizację i poczucie bezpieczeństwa. Współpraca z kancelarią nie musi też być droga. Może bowiem odbywać się na zasadzie barteru, stawki godzinowej lub wycenie poszczególnych działań. Każdy może wybrać tę opcję, która jest dla niego najbardziej korzystna.