Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Gliwiccy policjanci mimo obostrzeń znajdują możliwości dotarcia do dzieci i młodzieży i przekazują użyteczną wiedzę zakresu profilaktyki. Tygodniowo to kilka spotkań on line lub bezpośrednich, oczywiście z zachowaniem rygorów bezpieczeństwa. Szczególnym zainteresowaniem najmłodszych cieszą się zajęcia z użyciem środków dydaktycznych w postaci przenośnej centrali telefonicznej numeru 112.

Policjanci uczą dzieci jak w praktyce wygląda połączenie z numerem alarmowym 112, w jaki sposób wybrać numer, w jakich okolicznościach dzwonić po pomoc, jak się przedstawić i co mówić operatorowi. Wczoraj był międzynarodowy dzień numeru alarmowego 112 i można stwierdzić, że kolejne już zajęcia wpisały się znakomicie w te obchody. Sierżanci sztabowi Mateusz Piórkowski z wydziału prewencji i Szymon Kołodziej z drogówki odwiedzili przedszkole w Smolnicy w gminie Sośnicowice. Dzieci uczone były zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W sposób praktyczny odgrywały scenki, w których były świadkami zasłabnięcia osoby, pożaru, widziały na specjalnej planszy złoczyńcę bijącego osobę i… dzwoniły po pomoc na numer alarmowy.

Tego typu zajęcia realizowane są w Gliwicach i powiecie gliwickim w różnych szkołach i przedszkolach. Oprócz wspomnianych profilaktyków ustawowe zadanie w postaci profilaktyki prowadzą też dzielnicowi w swoich rejonach. Tak było wczoraj w przypadku asp. sztab. Wojciecha Mokrzyckiego, który prowadził zajęcia w przedszkolu nr 5 przy ul. Kozielskiej.

Dodajmy, ze starszymi dziećmi i młodzieżą nasi funkcjonariusze realizują zajęcia za pośrednictwem platform edukacyjnych w internecie. Poniżej prezentujemy zdjęcia z niektórych zajęć.

 

 

 

  • Policjant i dzieci przed zainscenicowanym w klasie przedszkolnej przejąciem dla pieszych.
  • Policjant przeprowadza małą dziewczynke przez zainscenizowane przejscie dla pieszych.
  • Policjant przy laptopie - prowadzi lekcje on line.
  • Policjant i nauczycielka ucza dzieci przedszkolne przechodzenia przez jezdnię.
  • Dzieci w przedszkolu słuchają opowieści policjanta.
  • Mały chłopiec stoi tyłem, przy uchu trzyma słuchawke telefonu - telefonuje.
  • Dzieci w przedszkolu z podniesionymi raczkami - zgłaszaja sie do odpowiedzi. W tle policjant prowadzący zajęcia.
  • dzieci podnosza rączki i... przechodza przez przejście.
  • Policjant, nauczycielka, dzieci ustawione w dwóch rzędach oraz policyjna maskotka - pies Sznupek - pozują do zdjęcia.
  • Dziewczynka trzyma przy uchu słuchawke - telefonuje.