Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

zawody lekkoatletyczne fot. A. Oksztul

Już w najbliższy weekend – 12 i 13 czerwca – na arenie lekkoatletycznej przy ul. Syriusza w Gliwicach odbędą się Mistrzostwa Śląska Seniorów, Juniorów i Juniorów Młodszych w lekkiej atletyce. To najważniejsze w roku zawody dla klubów i zawodników ze Śląska. Walczy się nie tylko o medale i rekordy, ale też o przepustki na mistrzostwa Polski.

Na zawodach będzie można zobaczyć całą lekkoatletyczną czołówkę naszego województwa. Zostaną rozegrane praktycznie wszystkie konkurencje. Przewiduje się, że łącznie w dwudniowych mistrzostwach weźmie udział około 600 zawodniczek i zawodników w prawie 1000 osobostartach.

Mistrzostwa otworzy 12 czerwca o godz. 14.00 konkurencja wieloboju. O godzinie 16.00 natomiast rywalizacja rozpocznie się już w pozostałych konkurencjach i potrwa do godziny 20.00. W niedzielę także na stadionie przy ul Syriusza w Gliwicach będzie można dalej śledzić rywalizację śląskich lekkoatletów. Serdecznie zapraszamy do kibicowania na żywo nie tylko miłośników królowej sportu. WSTĘP WOLNY!