Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

kolaż ze zdjęć w fioletowych barwach z napisem Kulturalny rozkład jazdy

Nowa wystawa w Domu Pamięci Żydów Górnośląskich i weekend z linorytem w Willi Caro, a także: Summer Arena, Kino Plenerowe i festiwal „Ulicznicy” – zapraszamy na kolejny kulturalny weekend w Gliwicach.

  • Dobry początek weekendu, to muzyczny początek weekendu – wiadomo! W piątek 23 lipca „zagra” Rynek – o godz. 19.00 z okien Stacji Artystycznej Rynek (Rynek 4–5) zagra organista i pianista Jakub Gawrysiak.
  • W weekend warto zainteresować się ofertą warsztatów linorytniczych na terenie Willi Caro (ul. Dolnych Wałów 8a). W piątek 23 lipa i sobotę 24 lipca poprowadzi je artystka graficzka Ewelina Szostakiewicz. Informacje o zapisach są dostępne na stronie muzeum.gliwice.pl.
  • Podczas czwartego weekendu z Summer Areną na terenie Areny Gliwice w sobotę 24 lipca wystąpią Prywaciarze, a w niedzielę 25 lipca o godz. 16.00 z czytelnikami spotka się Tomasz Duszyński. Przez dwa weekendowe dni, między godz. 15.00 a 19.00, Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach zaprasza także do strefy warsztatów FunZone i EduZone. Dodatkowo warto zajrzeć na kiermasz płyt winylowych.
  • W sobotę i niedzielę w parku Chopina odbędą się kolejne spektakle w ramach 14. międzynarodowego festiwalu artystów ulicy „Ulicznicy” w Gliwicach. 24 lipca o godz. 16.00 rozpocznie się przedstawienie „Razor Sharp Bananas” w wykonaniu Barnaby, bear with me. A na godz. 18.00 w sobotę oraz 16.00 i 18.00 w niedzielę zaplanowano coś specjalnego: interaktywny spektakl „Romantic Botanic” Miraculous Theatre Company.
  • W sobotę o godz. 18.00 rozpocznie się słowiańska impreza w SAR-ze. Koncert da folkowy zespół Wejlar, a wcześniej Tarja z grupy rekonstrukcyjnej Utgard opowie trochę o starosłowiańskich obrzędach związanych ze śmiercią.
  • Muzeum w Gliwicach otwiera wystawę za wystawą. W Willi Caro i znajdującej się w niej Czytelni Sztuki warto obejrzeć „Młodą Polskę” i „Początki (Gliwice) i nie tylko”. Natomiast w Domu Pamięci Żydów Górnośląskich (ul. Poniatowskiego 14) do 30 września można obejrzeć ekspozycję „Miniatury o Żydach z Górnego Śląska. Arthur Kochmann”.
  • Na zakończenie pełnego wrażeń weekendu mamy dla was Kino Plenerowe. 25 lipca spotkamy się przy Arenie Gliwice. O godz. 18.00 rozpocznie się projekcja „Corgi, psiak królowej”, a o godz. 20.00 na plenerowym ekranie zostanie wyświetlony film „Kod Dedala”.

Wszystkie wydarzenia kulturalne są publikowane na stronie Kultura.gliwice.eu. Jesteś organizatorem? Dodaj swoje wydarzenie na naszą stronę poprzez formularz. (mm)

Summer Arena – aby wakacje były niezapomniane
„Razor Sharp Bananas”
„Romantic Botanic”
„Młoda Polska”
„Początki (Gliwice i dalej)”
„Miniatury o Żydach z Górnego Śląska. Artur Kochmann”
„Corgi, psiak królowej”, reż. B. Stassen, V. Kesteloot; „Kod Dedala”, reż. R. Roinsard