Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

W katalogu zadań policjantów dzielnicowych znajduje się również profilaktyka. Szczególnie wrzesień, okres rozpoczęcia roku szkolnego, wymaga dużego zaangażowania w tego rodzaju pracę. W ogólnopolską akcję „Bezpieczna droga do szkoły” włączyli się między innymi mundurowi z Knurowa. Stróże prawa z Pyskowic skorzystali zaś z okazji festynów dla seniorów i tam rozmawiali oraz informowali o aktualnych zagrożeniach.

13 września na działaniach profilaktycznych przy Miejskiej Szkole Podstawowej nr 1 w Knurowie można było zastać asp. Krzysztofa Hoffmana, który prowadził zajęcia praktyczne z klasami pierwszymi. Uczniowie otrzymali odblaski na tornistry, przekazane przez knurowski samorząd - on również dołączył do promowania bezpieczeństwa na drogach.

Z kolei 11 września dzielnicowi z Pyskowic mieli okazję spotkać się z seniorami. Wiodącymi tematami były aktualne zagrożenia czyhające na tę grupę społeczną.
Na zdjęciach sierżant Mateusz Janarek, podczas rozmów z uczestnikami pikniku „Na śląską nutę”. Dzielnicowy informował o aktywności domokrążców podszywających się pod pracowników administracji, wodociągów itp. Omówił też aktualne techniki wyłudzania pieniędzy oraz oszustw za pośrednictwem internetu.

To tylko dwa z wielu przykładów profilaktycznej aktywności dzielnicowych z naszego rejonu.

  • Policjant przeprowadza małe dzieci przez oznakowane przejście