Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Rusza ogólnopolska kampania „Twoje światło – Nasze bezpieczeństwo”, której celem jest zwrócenie uwagi na prawidłowe oświetlenie pojazdów. Policjanci z gliwickiej drogówki, prowadząc kontrole drogowe, sprawdzają stan oświetlenia pojazdów. Podczas kontroli uświadamiają kierującym, jak ważnym dla bezpieczeństwa na drodze elementem, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, są sprawne i odpowiednio ustawione światła, a co za tym idzie dobra widoczność.


Celem akcji jest zwrócenie uwagi kierujących na stan i jakość oświetlenia w pojazdach, który bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Gliwice wspólnie ze stacjami diagnostycznymi zapraszają wszystkich kierowców na darmowe regulacje świateł w samochodzie w dniach 23 października, 6 i 20 listopada oraz 4 grudnia 2021 roku.
Będzie też możliwość skonsultowania się z doświadczonym policjantem na temat nurtujących Państwa pytań z dziedziny przepisów prawa o ruchu drogowym
Poniżej lista stacji, które przystąpiły do akcji, być może lista ta jeszcze się poszerzy, do czego oczywiście zachęcamy.

  • Okręgowa Stacja Kontroli KreG Knurów ul. Szpitalna 44
  • Stacja Kontroli Pojazdów Ponicki Diagnostic Gliwice ul. Chorzowska 50d
  • Stacja Kontroli Pojazdów Auto Moto Centrum Gliwice ul. Bardowskiego 2a (przy ul. Rybnickiej)
  • Policjant kucając przygląda się reflektorowi samochodu, który stoi w stacji diagnostycznej.
  • Policjant kucając przygląda się reflektorowi samochodu, który stoi w stacji diagnostycznej.
  • Policjant pochylając się przygląda się urządzeniu pomiarowemu świateł przednich, który stoi w stacji diagnostycznej.