skamieniałości Fot. materiały organizatora

Przed nami XXVII Gliwicka Giełda Minerałów, Biżuterii i Skamieniałości, która obywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gliwice Adama Neumanna. Wydarzenie przyciąga miłośników drogocennych kamieni i skamieniałości z Gliwic i całego regionu.

Podczas najbliższej Gliwickiej Giełdy Minerałów, Biżuterii i Skamieniałości będzie można nabyć szlachetne kamienie oprawione w pierścionki, kolczyki i bransolety i podziwiać cuda wydobyte z wnętrza ziemi – swoje zbiory zaprezentują wystawcy z całej Polski i zagranicy. Będzie to również okazja, by zdobyć wiedzę na temat minerałów i szlachetnych darów natury, a także wziąć udział w warsztatach rozpoznawania minerałów i poszukiwania złota (dla dzieci).
Najbliższa giełda GeoExpo odbędzie się w weekend 11-12 grudnia w hali sportowej przy ul. Górnych Wałów 29, w godz. od 10.00 do 18.00.
Wstęp na giełdę minerałów kosztuje: 10 i 5 zł. Organizatorem wydarzenia jest firma Invest Expo Sp. z o.o. Wydarzenie odbywa się w Gliwicach cyklicznie od ponad 10 lat. (mf)