Sekcja Szermiercza Piasta Gliwice zdobywa srebro na Mistrzostwach Polski
W weekendowym zmaganiu na krajowym podwórku szermierczym, drużyna Piasta Gliwice wykręciła srebrne obroty, stając na drugim stopniu podium. Ich walka o mistrzostwo Polski w Warszawie pokazała, że pasja i determinacja mogą przerodzić się w medalowe sukcesy, dopisując kolejny rozdział w historii gliwickiej szermierki.
  1. Męska drużyna Piasta Gliwice zdobyła srebrny medal w kategorii drużynowej na Mistrzostwach Polski seniorów w szpadzie.
  2. W turnieju indywidualnym zawodnicy z Gliwic zajęli miejsca w czołowej dziesiątce, z najlepszym wynikiem Jagody Zagały na 6. miejscu wśród kobiet.
  3. Dwie drużyny Piasta Gliwice rywalizowały w turnieju drużynowym, z których jedna zdobyła tytuł wicemistrza Polski.
  4. Czterech reprezentantów Piasta będzie miało szansę reprezentować Polskę na zbliżających się Mistrzostwach Świata kadetów i juniorów.

W ostatni weekend sportowe emocje sięgnęły zenitu, gdy drużyny szermiercze Piasta Gliwice stanęły do rywalizacji w stolicy. Nie było to zwyczajne spotkanie, bowiem stawką były medale Mistrzostw Polski seniorów w szpadzie, a także punkty do rankingu, które mogą zadecydować o powołaniach do reprezentacji kraju.

Chociaż w indywidualnych potyczkach gliwiczanie nie sięgnęli po najwyższe laury, to jednak nie zabrakło powodów do dumy. Mateusz Nycz i Bartosz Staszulonek zaprezentowali się z najlepszej strony, plasując się tuż za podium, a Mikołaj Wesołowski, młody wilk gliwickiej szermierki, potwierdził swój talent zajmując 13. miejsce. Wśród kobiet, Jagoda Zagała błysnęła najjaśniej, kończąc zmagania na szóstej pozycji.

Druzgocące ciosy i precyzyjne parady towarzyszyły gliwickim szermierzom również w drużynowej odsłonie turnieju. Dwie ekipy, symbolizujące mieszankę młodości i doświadczenia, stoczyły zacięte pojedynki o mistrzowski tytuł. Drużyna Piast II, w której skład weszli Damian Michalak, Mateusz Nycz, Bartosz Staszulonek oraz Wojciech Rzyczniak, po drodze do finału pokonała zarówno rywali z Krakowa, jak i własnych klubowych kolegów, by w decydującej walce o złoto nieznacznie ulec ekipie z Wrocławia, zdobywając srebrne medale.

Na tym sportowym polu bitwy, gliwicki Piast nie tylko potwierdził swoją dominację na krajowym podwórku, ale też zapewnił swoim zawodnikom cenne doświadczenie przed nadchodzącymi wyzwaniami na Mistrzostwach Świata kadetów i juniorów. Oliwia Janeczek, Magda Ratyna, Wojciech Rzyczniak i Mikołaj Wesołowski staną przed szansą reprezentowania barw narodowych, mając za sobą sukcesy i doświadczenie zdobyte na krajowej arenie.


Źródło: Urząd Miejski w Gliwicach