Sukcesy gliwickich pływaków z
Mocne uderzenie gliwickich pływaków na lokalnych zawodach! W sezonie 2023/2024 zdobyli łącznie 38 miejsc na podium, potwierdzając swoją dominację w wodzie.
  1. Gliwicki Klub Pływacki „Sikret” zdobył 13 złotych medali w różnych kategoriach wiekowych.
  2. Reprezentanci klubu osiągnęli wysokie miejsca w klasyfikacji generalnej: 2. miejsce dla rocznika 2010 i 3. miejsce dla najstarszych zawodników.
  3. W konkurencji drużynowej, zwłaszcza w sztafetach, gliwiczanie również stanęli na podium.
  4. Trzech zawodników z Gliwic będzie reprezentować miasto na Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców w Lublinie.

Podczas kwietniowych zawodów, które zakończyły sezon ligowy, gliwiczanie pokazali klasę zarówno w konkurencjach indywidualnych, jak i drużynowych. Wśród najjaśniejszych gwiazd znaleźli się Marta Cygrimus i Jakub Katana, którzy nie tylko zdobywali medale, ale także zostali wybrani do reprezentowania naszego miasta na wyższym szczeblu zawodów.

W konkurencjach indywidualnych złoto zdobyli Marta Cygrimus w 100 m stylem grzbietowym oraz Jakub Katana w 100 m stylem motylkowym. Katana wykazał się również zdolnościami w stylu dowolnym, zdobywając srebrny medal na 200 m. Inni zawodnicy, jak Filip Polonius czy Franciszek Mazik, również przyczynili się do sukcesu zespołu, zdobywając srebrne medale.

Drużynowo, gliwicki klub również prezentował wysoki poziom. W sztafecie 8 × 50 m stylem dowolnym, zespół z rocznika 2010 stanął na najwyższym stopniu podium. Interesujące były także wyścigi sztafetowe 4 × 50 m stylem zmiennym, gdzie mężczyźni z rocznika 2008 i starsi również zdobyli złoto, a najmłodsza drużyna zajęła drugie miejsce.

Wspomniane sukcesy są wynikiem ciężkiej pracy i zaangażowania zarówno zawodników, jak i trenerów klubu „Sikret”. Przygotowania do nadchodzących Mistrzostw Polski są już w pełni, a cała społeczność trzyma kciuki za swoich pływaków. Ten rok był dla gliwickich pływaków wyjątkowo udany i zdaje się, że przyszły sezon może przynieść jeszcze więcej emocji i sukcesów.