Artystyczny wtorek w Gliwicach pełen wystaw, instalacji i kreatywnych warsztatów

2 min czytania
Artystyczny wtorek w Gliwicach pełen wystaw, instalacji i kreatywnych warsztatów


Gliwice zamieniają się w tętniącą życiem galerię sztuki ulicznej! W środę miasto zaprasza na wyjątkowe wydarzenia, które ożywią przestrzeń miejską i pozwolą mieszkańcom zanurzyć się w kreatywnym świecie artystów. To doskonała okazja, by zobaczyć, jak sztuka może zmieniać codzienność i inspirować każdego z nas.

  • Artystyczne serce Gliwic bije na Politechnice Śląskiej i ulicach miasta
  • Kreatywne warsztaty i całodobowe instalacje zmieniają oblicze Gliwic

Artystyczne serce Gliwic bije na Politechnice Śląskiej i ulicach miasta

Już od rana Politechnika Śląska otwiera swoje podwoje dla wszystkich zainteresowanych rysunkami studentów, które tworzą niezwykłą opowieść o mieście zatytułowaną „Gliwice zatrzymane w czasie”. To niepowtarzalna szansa, aby spojrzeć na Gliwice oczami młodych twórców i odkryć ich artystyczną wizję miasta.

Popołudnie i wieczór przyniosą kolejne atrakcje. W biurze festiwalowym przy ul. Zwycięstwa 36 będzie można podziwiać dynamiczne rzeźby kinetyczne autorstwa Jana Śliwki, które zachwycają ruchem i formą. Równocześnie w przestrzeni miejskiej oraz Galerii Brama czeka zbiorowa wystawa „Okno na dwa podwórza”, która zaprasza do refleksji nad codziennym życiem miasta.

Miłośnicy spacerów mogą wybrać się na trasę „Barwne Miasto” – to wyjątkowa okazja, by poznać Gliwice z zupełnie nowej perspektywy, pełnej kolorów i artystycznych niespodzianek. Warto też zwrócić uwagę na świetlne instalacje studia Ksawery Komputery, które rozświetlają ulice i nadają im magicznego charakteru.

Kreatywne warsztaty i całodobowe instalacje zmieniają oblicze Gliwic

Dla tych, którzy chcą aktywnie uczestniczyć w festiwalu przygotowano różnorodne warsztaty. Można spróbować swoich sił w pozłotnictwie, rysunku i malarstwie, a także zanurzyć się w świat wirtualnej oraz rozszerzonej rzeczywistości (VR). Dodatkowo odbędą się zajęcia poświęcone projektowaniu okładek książkowych – to gratka dla osób zainteresowanych grafiką i designem.

Przez całą dobę dostępne są również wybrane instalacje oraz elementy małej architektury rozsiane po mieście. Wśród nich wyróżniają się totemy Matyldy Sałajewskiej, designerskie ławki ENZI oraz interwencje artystyczne LORAKa umieszczone na murkach między ul. Zwycięstwa 36 a 38. Nie można pominąć także wystawy „Nauka i Sztuka” organizowanej przez Politechnikę Śląską przy ul. Strzody 2 – to miejsce, gdzie nauka spotyka się z kreatywnością w fascynujący sposób.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do odkrywania Gliwic na nowo – jako miasta pełnego inspiracji i artystycznych doznań!

UM Gliwice

Autor: krystian