intensywne opady sniegu 640pxIMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczące intensywnych opadów śniegu, obowiązujące od 21:00 dn. 07.02.2018 do 10:00 dn. 08.02.2018.

W ostrzeżeniu meteorologicznym nr 20 prognozuje się wystąpienie opadów śniegu okresami o natężeniu umiarkowanym. Aktualnie występujące opady śniegu spowodowały przyrost pokrywy śnieżnej miejscami o 6 - 8 cm.
W kolejnych godzinach prognozuje się przyrost pokrywy śnieżnej od 5 cm do 10 cm. Łącznie przyrost pokrywy śnieżnej wyniesie od 10 cm do 15 cm, lokalnie do 20 cm.

W związku z powyższym zapraszamy do zapoznania się z poradnikami, przygotowanymi przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, pomagającymi przygotować się do zimy:

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.