most
26.04.2019
We wtorek 7 maja most nad Kłodnicą, w ciągu ul. Wrocławskiej, zostanie zamknięty dla ruchu. Przez kilka miesięcy w tej...
 • Jeden dzień pracy policji w naszym rejonie

  Tylko wczorajszej doby gliwiccy policjanci interweniowali w 115 sprawach. Sześć zakwalifikowano jako pilne – zmierzony czas dojazdu i podjęcia interwencji przez funkcjonariuszy wyniósł 6 min 56 s. Na drogach odnotowano sześć kolizji, obyło się bez wypadków. Ujęto trzech sprawców przestępstw, ujawniono i zatrzymano trzy osoby poszukiwane. Na wniosek policji sąd aresztował jednego podejrzanego.

 • ITS aplikacja
  25.04.2019
  Gliwicki ITS, czyli inteligentny system sterowania ruchem, to jeden z najnowocześniejszych tego typu systemów w Polsce...
  pomocna dłoń
  25.04.2019
  Opiekujesz się starszymi, chorymi lub niepełnosprawnymi rodzicami? Chcesz wiedzieć, jak zapewnić im profesjonalne...
  UM
  25.04.2019
  W związku ze świętami 1 i 3 maja przypominamy, że w te dni Urząd Miejski będzie nieczynny. 30 kwietnia oraz 2 maja...
  Holiday on Ice
  25.04.2019
  Najszybsze piruety, niesamowite akrobacje, projekcje holograficzne, fantastyczna gra świateł oraz ponad pięćset...
  budynek sądu przy ul. Wyszyńskiego
  25.04.2019
  Z okazji 100 rocznicy objęcia funkcji radcy budowlanego w Gliwicach przez Karla Schabika kino Amok zaprasza na festiwal...
  futsal
  25.04.2019
  Piast pokonał w środę Gattę Zduńska Wola 4:3 i tym samym zameldował się w finale Pucharu Polski w Futsalu. Bramki dla...
  Ani Meltonyan
  25.04.2019
  Czas na muzyczną wyprawę do dalekiej Armenii. 28 kwietnia podczas Podwieczorku muzycznego w Willi Caro usłyszymy dzieła...
  szpada
  25.04.2019
  Już w najbliższy weekend w ramach Pucharu Europy-U 23 w szpadzie powalczą w Sośnicy szermierze z Czech, Włoch, Ukrainy...
  UE 15 lat
  25.04.2019
  1 maja będziemy świętować 15. rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. W tym czasie nasz kraj zmienił się...

  Pracujesz w ogrodzie i potrzebujesz wody, ale wąż nie sięga tam gdzie potrzebujesz? Przerabiasz instalację wodną w łazience i chcesz w krótkim czasie doprowadzić wodę na drugą ścianę? Pracujesz w zakładzie przemysłowym i potrzebujesz przepiąć układ hydrauliczny z jednej maszyny do drugiej? Jeśli musisz szybko połączyć ze sobą elementy lub przewody instalacji, tym czego szukasz, są szybkozłączki. Jak widać, ich zakres zastosowania jest bardzo szeroki. Jednak szybkozłącza hydrauliczne są stosowane głównie w ostatnim wymienionym na wstępie przypadku, czyli przy układach hydraulicznych.

  Jak działają urządzenia z układem hydraulicznym?

  Człowiek od bardzo dawna wykorzystuje ruch cieczy i jej przemieszczanie się pod wpływem ciśnienia do własnych celów. W XIX wieku, w Londynie, skonstruowano układ przekazujący wodę pod ulicami miasta do maszyn, które znajdowały się w fabrykach. Obecnie wykorzystuje się je głównie w związku z hydrauliką siłową i układami hydraulicznymi w wielu gałęziach przemysłu. Z rozwiązań hydraulicznych korzystają maszyny górnicze, budowlane czy rolnicze.

  Samo działanie takiego układu opiera się w głównej mierze na sterowanym przepływie płynu, który wykonuje jakąś pracę. Ciśnienie cieczy jest zamieniane na energię mechaniczną, która jest wykorzystywana przez siłowniki hydrauliczne. W skład układu wchodzi m.in. zbiornik z czynnikiem roboczym, zawory regulujące dopływ cieczy, pompa hydrauliczna czy wspomniany już wcześniej siłownik.

  Gdzie w tym wszystkim miejsce na szybkozłącza?

  Jak już wcześniej pisaliśmy, jeśli chcemy często łączyć i rozłączać przewód, który doprowadza do danego układu hydraulicznego ciecz, potrzebujemy rozwiązania, które będzie szybkie i sprawne. Tutaj przychodzą z pomocą szybkozłącza hydrauliczne. Taki skręcany element może być zmontowany bez użycia narzędzi, co oszczędza nam pracę i koszty. Na rynku dostępne są różne produkty. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób i w jakich warunkach ma pracować dane połączenie. Szukasz rozwiązań najwyższej jakości? Wpisz w wyszukiwarkę frazę ‘Fluiconnecto szybkozłącze hydrauliczne’, a znajdziesz to, czego szukasz. Renoma oraz doświadczenie zdobyte na krajowych i zagranicznych rynkach pozwalają firmie Fluiconnecto na produkowanie produktów dostosowanych różnych zastosowań i warunków pracy.

  Czym są szybkozłącza hydrauliczne?

  Wybór odpowiedniego samochodu dostawczego, jest dla każdego przedsiębiorcy dużym wyzwaniem. Pod uwagę trzeba wziąć wiele czynników, które później wpłyną na sprawność pracy w firmie, oraz stopę zwrotu z inwestycji. Samochody dostawcze Ford Transit są jednym z częściej wybieranych produktów na rynku, więc warto rozpatrzyć tą możliwość.

  Samochód dostawczy dla drobnego przedsiębiorcy

  Drobni przedsiębiorcy, na ogół decydują się na kupno używanego auta do swojej firmy. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż jest to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie. Niektórzy, wraz z rozwojem firmy potrzebują jednak bardziej niezawodnego auta. Wtedy pojawia się wiele opcji, w tym samochód dostawczy Ford Transit. Jest to ciekawa opcja, zarówno dla drobnych przedsiębiorców, jak również dla większych firm.

  Wszystko zależy od tego, do czego samochód ma być użytkowany. Wybierając auto dostawcze, trzeba najpierw dokładnie przeanalizować, jakie wymiary obszaru załadunkowego są nam potrzebne. Po dokładnym oszacowaniu tego wymagania, trzeba jeszcze przemyśleć, czy konieczne będą tylne drzwi, oraz czy zachodzi potrzeba, aby samochód posiadał również drzwi boczne. Jest to kluczowe, podczas wyboru samochodu dostawczego, a decyzję trzeba podjąć już na etapie zakupu, gdyż później nie można już dokonać zmian. Warto przemyśleć, czy towary, które będą wożone danym samochodem, da się swobodnie zapakować do bagażnika przez tylne drzwi. Często okazuje się, że dla przedsiębiorców, którzy wożą rzeczy o nietypowych wymiarach, są one po prostu za małe.

  Jeśli obszar załadunkowy i wymiary otworów drzwiowych, spełniają wymagania przedsiębiorcy, można przejść do kolejnej kwestii.

  Jednym z podstawowych parametrów auta jest jego silnik. Samochód dostawczy Ford Transit, występuje w wielu wariantach silnikowych. Najmocniejsze jednostki mają ponad dwieście koni mechanicznych, natomiast te najsłabsze sto pięćdziesiąt. Przedsiębiorca, który nie ma zamiaru wozić niczego ciężkiego, ani nie wybiera się w dłuższe trasy, może spokojnie zdecydować się na słabszy silnik. Większa moc, oznacza o wiele większe spalanie, co nie do końca ma sens, gdy rozpatruje się auto w kontekście zarobkowym, a skoro większy silnik i tak nie będzie potrzebny, to nie ma sensu się na taki decydować.

  Samochód osobowy na potrzeby firmy budowlanej

  Silnik o większej mocy, może przydać się właścicielom firm budowlanych, którzy codziennie wożą ciężkie towary, takie jak: sprzęt, albo materiały na budowę. W takim przypadku silnik o wysokiej pojemności i dużej mocy, będzie w sam raz. Ford Transit świetnie się sprawdzi, jako auto do firmy budowlanej, gdyż stosunkowo szerokie i wysokie otwory drzwiowe sprawiają, że jest on bardzo pakowny i łatwo do niego załadować nieporęczne przedmioty.

  Jak serwisować samochód dostawczy

  Posiadając samochód dostawczy, trzeba brać pod uwagę, że w większości przypadków, jest on mocno eksploatowany. Takie użytkowanie wymaga regularnych przeglądów i bieżącego serwisu, gdyż wszelkie zaniedbania, mogą prowadzić do poważnych awarii, które będą miały równie poważne konsekwencje finansowe. Najlepiej serwisować auto w autoryzowanych warsztatach samochodowych, które wykorzystują oryginalne części zamienne, a autami zajmują się mechanicy, którzy specjalizują się w naprawie konkretnych modeli aut.

  Używany samochód dostawczy Ford Transit

  Rozważając kupno auta, zawsze istnieje możliwość zakupu samochodu używanego. W internecie znajduje się wiele ofert sprzedaży używanych samochodów dostawczych Ford Transit. Jest to solidna konstrukcja, a jego silnik może spokojnie wytrzymać kilkaset tysięcy kilometrów, więc można rozważyć taką ewentualność. Jednak trzeba dobrze przemyśleć, czy wybrana przez nas oferta, oferuje nam dobry egzemplarz tego modelu.

  Finansowanie samochodu dla firmy

  Chcąc kupić nowy samochód dostawczy Ford Transit, można rozważyć finansowanie alternatywne. Wszyscy dilerzy mają w swojej ofercie liczne produkty finansowe, więc przedsiębiorca zawsze może postarać się o kredyt, lub leasing.

  wybór samochodów dostawczych

  24.04.2019 r. - Niebezpieczne wypalanie traw

    Co roku wraz z pojawieniem się  ciepłych promieni słonecznych zwiastujących wiosnę powraca problem wypalania traw na łąkach, polach i nieużytkach. Świadkiem takiego zdarzenia byli wczoraj nasi funkcjonariusze, którzy przejeżdżając przez Estakadę Heweliusza zauważyli unoszące się kłeby gęstego dymu. W bliskiej odległości od torów kolejowych paliły się trawy. Ne miejsce zdarzenia została wezwana Straż Pożarna. Tymczasem wiosenne wypalanie traw nie tylko szkodzi środowisku, powodując zniszczenia roślinności i śmierć zwierząt, ...

 • Rolnik i działkowicze wykopali pociski z czasów II wojny

  Wczoraj gliwiccy policjanci zabezpieczali dwa miejsca, w których znaleziono niewybuchy (pociski artyleryjskie). Odkryto je podczas prac związanych z przekopywaniem ziemi. Pamiętajmy, aby samodzielnie nie przenosić skorodowanych niewybuchów oraz niewypałów.

 • „Wieczór kawalerski”, reż. G. Castellanos
  24.04.2019
  Przed nami 5. edycja Dnia Teatru Publicznego w Polsce. Wydarzenie organizowane jest przez Instytut Teatralny im....
  fot
  24.04.2019
  Pomimo gry w osłabieniu Piast Gliwice po golu Piotra Parzyszka efektownie pokonał Zagłębie Lubin 1:0. Emocji na...
  autobus
  24.04.2019
  Inteligentny system sterowania ruchem umożliwia ustawienie priorytetu przejazdu przez skrzyżowania z sygnalizacją...
  Tadeusz Różewicz
  24.04.2019
  Dziś mija 5 lat od śmierci Tadeusza Różewicza, związanego z Gliwicami poety, dramatopisarza, prozaika i scenarzysty....
  znak drogowy
  24.04.2019
  W czwartek, 25 kwietnia, o godz. 7.00 rozpocznie się remont ul. Majakowskiego w Łabędach. Wykonawca robót,...
  badanie statystyczne
  24.04.2019
  Trwa Europejskie Badanie Warunków Życia Ludności. Do 28 czerwca ankieterzy, pracownicy Urzędu Statystycznego w...