• www.policja.pl

  Przypominamy, że od 2014 roku każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Gliwiccy policjanci starają się wpływać na świadomość pieszych. Dla poprawy ich bezpieczeństwa przy każdej okazji rozdają odblaski, m.in. bezpośrednio na drogach. Jeśli Ty nie otrzymałeś, pomyśl przed wyjściem na spacer o zabraniu ze sobą czegoś, co uczyni cię widocznym, np. latarki czy mrugającej lampki rowerowej.

 • I zastępca komendanta miejskiego policji w Gliwicach, mł. insp. Mariusz Luszawski oraz kapelan policji diecezji gliwickiej, ks. Joachim Gondro zapalili znicze na grobach poległych w służbie funkcjonariuszy: nadkom. Mariana Szczuckiego i sierż. szt. Andrzeja Siwczyka. Odwiedzono też miejsce spoczynku aspiranta Grzegorza Suchowolca, który rok temu zginął w drodze na służbę, potrącony przez samochód.

 • Podczas wczorajszego święta policjanci gliwickiego garnizonu podjęli 186 interwencji. Nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Wydarzyło się 10 kolizji – jedna z nich w rejonie cmentarza Centralnego. Zatrzymano 3 sprawców przestępstw, jednego kierującego pod wpływem alkoholu. Do policyjnego aresztu trafił też mężczyzna, który zasnął za kierownicą, a w jego pojeździe znaleziono narkotyki. Wśród zatrzymanych na gorącym uczynku lub bezpośrednio po zgłoszeniu byli podejrzani o kradzież i zniszczenie mienia. Odnotowano jedną kradzież na cmentarzu.

 • Komisariat Policji w Pyskowicach prowadzi dochodzenie w sprawie kradzieży portfela z dokumentami i pieniędzmi. Poszkodowana to mieszkanka Pyskowic, a do przestępstwa doszło na al. 1 Maja w tym mieście.

 • Patrol drogówki z KMP Gliwice, pilnujący porządku w rejonie cmentarza Lipowego, zainteresował się volkswagenem na szwedzkich numerach rejestracyjnych. Zachowanie kierowcy wydało się podejrzane jednemu z mundurowych. Pojazd został zatrzymany, a młody człowiek sprawdzony na zawartość alkoholu we krwi – wynik był negatywny. Podobnie, jeśli chodzi o użycie narkotyków. Jednak coś jeszcze zainteresowało policjanta...

 • Foto. Michał Buksa

  Wczoraj przed godziną 22.00 przy ul. Zygmunta Starego w Gliwicach policyjni wywiadowcy zatrzymali mężczyzn niszczących elewację poprzez nanoszenie farbą „klubowych” napisów. Zatrzymanie było efektem współpracy anonimowego świadka, który nie wahał się i zadzwonił pod numer 997. W rejon natychmiast ruszyły dwa nieoznakowane radiowozy. Zatrzymano pięciu młodzieńców.

 • Podczas minionego weekendu policjanci gliwickiego garnizonu ujęli 20 sprawców przestępstw, w tym czterech nietrzeźwych kierujących (liczba nie obejmuje sprawców wykroczeń). W grupie zatrzymanych na gorącym uczynku lub bezpośrednio po zgłoszeniu znaleźli się podejrzani o kradzieże, w tym kradzieże z włamaniem, pobicie, wandalizm, groźby karalne. Wykrywano i zatrzymywano podejrzanych z wcześniej popełnionych przestępstw. Nasi mundurowi ujęli 4 osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości. Zgłoszono 22 kolizje. Doszło do jednego wypadku drogowego. Prokuratorzy zastosowali dozór policyjny wobec podejrzanego o przestępczość narkotykową.

 • Wczoraj, 5 listopada o godzinie 9.10 przy ul. Toszeckiej w Gliwicach doszło do potrącenia pieszego. Poszkodowany przechodził na oznakowanym przejściu. Z obrażeniami trafił do szpitala.

 • Na jednej z ulic miasta policjant z gliwickiej komendy zatrzymał dwóch mężczyzn, którzy chwilę wcześniej ukradli telefon komórkowy pracownicy lokalu gastronomicznego. Mundurowy podjął interwencję w czasie wolnym od służby. Zajechał drogę uciekinierom, a następnie ich zatrzymał i przekazał swoim kolegom mundurowym. Odzyskano również skradziony łup, który trafił już do właścicielki.

 • Co zrobić, gdy trzeba przewieźć ponadgabarytowy przedmiot, niemieszczący się wewnątrz pojazdu? Przede wszystkim należy pamiętać, by zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu. Niestety, wielu kierowców nie zna lub lekceważy przepisy określone precyzyjnie w kodeksie drogowym.

 • Dziś ok. godz. 8.30, na lekkim łuku drogi przy ul. Bojkowskiej w Gliwicach, zderzyły się czołowo dwa samochody osobowe. Jeden z kierowców zginął na miejscu. Kierujący drugim pojazdem został poważnie ranny. Droga jest zablokowana. Na miejscu pracują policja, pogotowie i straż pożarna.

 • Jesteśmy na półmetku 8. Międzynarodowego Festiwalu Form Etnicznych i Jazzowych PalmJazz. Przed nami dziesięć...

  nagroda FP

  Fot. materiały FP

  Future Processing po raz kolejny wyróżniono za innowacyjne rozwiązania. Tym razem gliwicka firma informatyczna...

  fot. freepik.com

  Blisko 10 tys. wniosków o pieniądze z programu 500+ na nowy, rozpoczęty w październiku okres świadczeniowy trafiło...

  Fot. materiały organizatora

  Czym jest Terapia Integracji Sensorycznej? W jakich przypadkach może być pomocna? Odpowiedzi na pytania dotyczące...

  fot. S. Michałuszek

  Pracownicy Gliwickiego Zakładu Aktywności Zawodowej tworzą zaproszenia, ulotki i wizytówki. Zajmują się także...

  fot. archiwum UM / K. Krzemiński

  Już od kilku lat Gliwice realizują swój pomysł na to, jak w wielowymiarowy sposób wesprzeć rodziców małych dzieci –...

  16 i 17 listopada w Centrum Edukacji i Biznesu ,,Nowe Gliwice” odbędzie się kolejna...

  fot. Stockvault / freepik.com

  Nastały chłodniejsze dni i noce. Jak pomóc przetrwać jesień i zimę wszystkim tym, którzy z wyboru lub przymusu mogą...

  W związku z tymczasową organizacją ruchu na ul. Dolnej Wsi, od 9 listopada wprowadzona zostanie trasa objazdowa dla...

  fot. archiwum K. Lisowskiej

  Dom Pamięci Żydów Górnośląskich (ul. Poniatowskiego 14) 14 listopada zaprasza na spotkanie z Katarzyną Lisowską,...