• Profilaktyka antynarkotykowa wśród dorosłych

  Każdy rodzic musi wiedzieć: by jego dziecko było bezpieczne, koniecznie trzeba z nim rozmawiać o istniejących zagrożeniach oraz obowiązującym prawie, dotyczącym najmłodszych. Jednak by to robić, opiekun sam musi mieć na ten temat wiedzę.

 • para baletowa, w tle pozostali tancerze spektaklu
  20.02.2020
  Od karnawałowej maskarady do wielkiego teatralnego widowiska – balet na przestrzeni wieków bardzo się zmienił. W kinie...
  młody pianista
  20.02.2020
  Wiosnę w Gliwicach tradycyjnie powitamy muzyką Fryderyka Chopina. W Palmiarni Miejskiej na przełomie marca i kwietnia...
  Jerzy Bralczyk z mikrofonem na scenie
  20.02.2020
  17 lutego gościem kina Amok był językoznawca Jerzy Bralczyk. Okazją do spotkania, zorganizowanego przez Miejską...
  panorama Gliwic
  20.02.2020
  Jeszcze chwila, a zima definitywnie nas pożegna. To najlepszy moment, by raz na zawsze pozbyć się brudnego, szkodliwego...

  smartwatch dla dzieci

  Rodzicom bardzo zależy na tym, aby zapewnić swoim pociechom bezpieczeństwo. W związku z tym poszukują oni rozwiązań, które są w stanie to zagwarantować. Z czego korzystać, aby móc szybko dowiedzieć się, że z naszą pociechą wszystko w porządku? Które gadżety są najbardziej polecane?

  Smartwatch

  Wśród popularnych urządzeń pozwalających na kontrolę pociechy znajduje się smartwatch. Gadżet do złudzenia przypomina zwykły zegarek, jednak zasady jego działania są nieco inne. Tego typu sprzęt nie tylko pokazuje aktualną godzinę, ale też ma funkcję GPS, dzięki czemu rodzic jest w stanie namierzyć swoje dziecko i np. sprawdzić, czy jest ono w szkole lub w innym miejscu, w którym miało się pojawić. Smartwatche mają też bardzo dużo innych przydatnych funkcji, które poprawiają bezpieczeństwo naszego malucha. Nierzadko tego typu gadżety są wyposażone w przycisk SOS, który po naciśnięciu natychmiast przesyła rodzicom wiadomość, że dzieje się coś złego i konieczna jest interwencja. Ponadto dobrej jakości modele mają funkcję GEO-ogrodzenia, co oznacza, że osoba dorosła może łatwo wyznaczyć obszar, po którym dziecka może swobodnie się poruszać. Jeśli jednak dojdzie do opuszczenia wirtualnego ogrodzenia, rodzice zostaną natychmiast o tym poinformowani. Dobrej jakości smartwatche mają też funkcję dzwonienia i robienia zdjęć, więc przypominają nieco smartfony. Przed zakupem produktu, warto poznać opinie na jego temat. Sugerując się komentarzami innych użytkowników, łatwiej wybrać sprawny, efektywnie działający zegarek.

  Oprogramowanie zapewniające bezpieczeństwo w Internecie

  Często o niebezpieczeństwie myślimy tylko w ujęciu materialnym, rzeczywistym, jednak sytuacje tego typu coraz częściej występują także w Internecie, czyli wirtualnej przestrzeni. W związku z tym, chcąc być pewnym, że nasze dziecko jest bezpieczne na każdym poziomie, warto przemyśleć zakup odpowiedniego oprogramowania, które pozwala kontrolować to, co pociecha robi online. Z poziomu takiego programu można m.in. zablokować konkretne strony, które zawierają treści nieodpowiednie dla dzieci. Dzięki temu nie ma ryzyka, że pociecha przypadkowo włączy daną stronę. Dodatkowo tego typu programy pozwalają też ustawić limit dzienny na korzystanie z Internetu. W efekcie zdecydowanie łatwiej kontrolować nam czas, jaki dziecko poświęca każdego dnia na rozrywkę.

  Smartfon

  Popularnym urządzeniem, które w pewien sposób zapewnia maluchom bezpieczeństwo, jest smartfon. Dziecko, które go ma, jest w stanie w każdej chwili skontaktować się z rodzicem. Może też robić zdjęcia i odbywać wideokonferencje. Rodzic natomiast może w każdej chwili zadzwonić do swojej pociechy i upewnić się, że wszystko jest w porządku. Smartfony nie są drogie, jednak trzeba przemyśleć, w którym momencie zdecydujemy się na zakup telefonu swojemu dziecku. Musi być to przemyślana decyzja, bo dzieci mogą rozpraszać się w szkole np. z powodu przychodzących na smartfon powiadomień.

  Lokalizator

  Innym dobrym sposobem na zagwarantowanie dziecku bezpieczeństwa, a sobie, jako rodzicowi, większego spokoju, jest zakup małego lokalizatora. Taki gadżet można przypiąć np. do plecaka, który dziecko codziennie nosi do szkoły. Lokalizatory są zwykle sparowane z telefonem, więc na ekranie swojego smartfona można szybko sprawdzić, w jakim miejscu aktualnie przebywa nasze dziecko. Obsługa takiego urządzenia jest bardzo prosta, potwierdza to wielu użytkowników.

 • TYDZIEŃ POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM 2020

  W dniach od 21 do 28 lutego 2020 roku obchodzony jest ,,Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem". Inicjatywa ta ma na celu zwrócenie uwagi na osoby pokrzywdzone przestępstwem, na ich uprawnienia i potrzeby. Wzorem lat poprzednich policjanci wezmą udział w tym przedsięwzięciu.

 • Praca kryminalnych na przykładzie gliwickiej dwójki

  Policyjne dochodzenia i śledztwa są poufne, zatem tylko sporadycznie opisujemy sprawy, nad których rozwikłaniem pracują gliwiccy kryminalni. W minionym roku przestępstw z kategorii kryminalnych było 5049. Bójki, pobicia, kradzieże, rozboje, włamania, zniszczenie mienia, groźby karane to tylko część katalogu przestępstw, będących w zainteresowaniu detektywów. 65 procent ich sprawców zostało ujętych. Jedną z trudniejszych do wykrycia kategorii są kradzieże i włamania, bowiem przestępcy działają, gdy nikt nie widzi. Poniżej przykład pracy jednego komisariatu, tylko z minionego tygodnia.

 • Wyróżniona szkoła
  W początku lutego w Warszawie dyrekcja Zespołu Szkół Specjalnych (ZSS) w Pyskowicach odebrała z rąk dyrektora Fundacji Rozwoju Systemu...
  baner
  19.02.2020
  Trwają konsultacje społeczne dokumentu pn.: Strategiczne Studium Lokalizacyjne Inwestycji Centralnego Portu...
  logo EMAS
  19.02.2020
  Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska zachęca do skorzystania z możliwości uzyskania wpisu do krajowego rejestru...
  grupa młoldych ludzi rozmawia przy stole
  19.02.2020
  Rusza Akademia Dobrego Projektu, dzięki której można nauczyć się napisać wniosek i otrzymać od 1000 do 5000 zł na...
  chirurgia dziecięca
  19.02.2020
  Tak zmienia się oddział chirurgii dziecięcej w Szpitalu Miejskim nr 4  przy ul. Kościuszki 29! Ze ścian...
  mecz Polska - Izrael zapowiedź
  19.02.2020
  Zostały już dosłownie ostatnie bilety na hitowy czwartkowy mecz koszykarski Polska – Izrael w Arenie Gliwice. Warto...
  muzycy i tancerka na scenie
  19.02.2020
  W programie karnawałowego koncertu Zespołu Muzyki Salonowej Eleganza były utwory Johanna Straussa, Franza Schuberta...
  rowery na ścieżce rowerowej
  19.02.2020
  Rowerzyści już teraz mogą na terenie Gliwic korzystać z ponad 100 km ścieżek rowerowych i pieszo-rowerowych, a do 2022...

  Zaproś kreatywność do swojego życia!

  Kreatywność w mniejszym bądź większym stopniu jest towarzyszem każdego z nas. U niektórych przewija się w postaci talentu plastycznego bądź muzycznego, czy też twórczego myślenia. Tak naprawdę jest ona nieodłączną częścią życia każdego z nas.

  Podobnie jak wiele innych umiejętności, możesz nad nią pracować i ją rozwijać. Bez wątpienia w ciągu ostatnich kilku lat, popularność zyskało DIY, czyli coś, co możesz wykonać własnoręcznie, bądź zmienić przeznaczenie danego przedmiotu. I to naprawdę świetnie!

  DIY wymaga od nas dużo kreatywności i twórczego myślenia, często poza schematami. To świetna forma rozwijania również naszych zdolności manualnych. Jednak największą motywacją jest fakt, że za niewielkie pieniądze możesz odnowić stare krzesło w swoim salonie, obdrapaną tapicerkę na kanapie, albo nadać „to coś” nie do końca zachwycającemu wystrojowi swojej sypialni. I kiedy znajomi z zachwytem będą pytać, gdzie kupiłeś tą fantastyczną, ciekawie zdobioną poduszkę, bo za wszelką cenę muszą taką mieć — Ty z dumą możesz odpowiedzieć, że to Twoja własna, wyjątkowa praca. Brzmi wspaniale, prawda?

  Kreatywność często towarzyszy nam również w życiu zawodowym. Pracodawcy lubią oryginalnych, wyróżniających się ludzi, którzy nie myślą schematami. Wiedzą, że dzięki tej umiejętności, potrafią oni znajdywać nieszablonowe rozwiązania różnych problemów, stworzyć reklamy, które przyciągną tłumy, nieustannie zaskakiwać nowymi pomysłami. Jak więc sam dobrze widzisz, kreatywność jest bardzo ważną cechą w biznesie, która z pewnością ułatwi Ci wspinanie się po szczeblach kariery zawodowej.

  Jednak kreatywność, może być również świetnym źródłem zarobku. Być może namalowane przez Ciebie obrazy nie od razu będą warte miliony, ale z czasem — kto wie. Ludzie chętnie kupują portrety swoje lub swoich bliskich i w zależności od umiejętności, jakie posiadasz, na rysowaniu możesz naprawdę sporo dorobić. Jeśli jednak nie jest to Twój konik, to nie przejmuj się. Jest wiele innych dziedzin, w których możesz „sprzedać” swoją kreatywność. Weźmy tu na przykład pisanie tekstów na zamówienie, bardzo popularne w dzisiejszych czasach, haftowanie bądź wszelkiego rodzaju usługi krawieckie, które niestety zanikają coraz bardziej, więc warto się ich nauczyć. Tym bardziej że nawet nie myśląc o zarobku, często zdarza się, że sami sobie musimy coś zaszyć lub zawęzić. Coraz więcej osób kształci się też w kierunkach kosmetycznych, takich jak dbanie o włosy bądź paznokcie. Przyznajmy się szczerze, drogie Panie — która z nas nie lubi chodzić do fryzjera, albo dostawać komplementów za idealnie i ciekawie pomalowane paznokcie? Jeśli nauczymy się tych (a także wielu więcej, bo jest ich naprawdę dużo!) umiejętności, później możemy oferować te usługi naszej rodzinie, bądź też przyjaciołom, którzy będą polecać nas kolejnym osobom. Nasz krąg klientów będzie powiększał się coraz bardziej, a dodatkowe fundusze zasilą nasz domowy budżet.

  Jeżeli poszukujesz artykułów kreatywnych potrzebnych do wykonania pomysłów DIY, znajdziesz je na stronie https://dekolo.pl/ - sprawdź asortyment sklepu Dekolo

  Jak wybrać doradcę kredytowego?

  Chcecie niedługo załatwić kredyt hipoteczny? Marzy Wam się bowiem wybudowanie domu? A może kupno mieszkania w konkretnym mieście lub miasteczku? Okazuje się, że w takiej sytuacji warto naprawdę skorzystać z pomocy profesjonalnego doradcy kredytowego. Dzięki temu można bowiem nie tylko oszczędzić mnóstwo własnego czasu. Tak samo jest z pieniędzmi. Czym kierować się wybierając profesjonalistę właśnie z tej konkretnej kategorii? Oto kilka najważniejszych aspektów, które koniecznie trzeba wziąć pod swoją uwagę w trakcie podejmowania finalnych decyzji.

  Doświadczenie w branży

  Na pewno dobry doradca kredytowy musi być osobą doświadczoną. Warto decydować się na specjalistów, którzy mają już zatem odpowiedni staż właśnie w tej konkretnej branży. Takie kwestie można zweryfikować na rozmaite sposoby. Na przykład czytając wiadomości na stronie internetowej konkretnego podmiotu. Zazwyczaj takie osoby informują tam o tym, jak długo po prostu oferują swoje usługi dla Klientów indywidualnych lub biznesowych. Można również sprawdzić start rozpoczęcia konkretnej działalności. Są bowiem łatwo dostępne rejestry internetowe. Dodatkowo takie strony online są całkowicie bezpłatne. Dlaczego jednak warto decydować się na osoby doświadczone? Są to ludzie, którzy (w większości) gwarantują, że usługi będą po prostu na wysokim poziomie. Fakt, że długo oferują swoje usługi jest naprawdę bardzo istotny. To bowiem pokazuje, że specjalista jest w stanie systematycznie podnosić swoje predyspozycje, aby były one odpowiednie - w związku z coraz to wyższymi wymaganiami Klientów. Oczywiście, nie można stwierdzić, że na przykład ktoś zupełnie nowy nie będzie w przyszłości profesjonalistą - kolokwialnie pisząc - pełną gębą. Dla Klienta indywidualnego czy biznesowego musi jednak liczyć się to, co jest tu i teraz, a nie na przykład za kilka lub kilkanaście lat...

  Opinie ze strony Klientów

  Decydując się na doradcę kredytowego trzeba również zwracać uwagę na ten aspekt. Bardzo ważne jest to, aby specjalista z tej konkretnej kategorii był po prostu znakomicie oceniany przez interesantów. Takie informacje również można sprawdzać na rozmaite sposoby. Są bowiem różne strony oraz fora internetowe. Pamiętajcie, aby tego aspektu nie bagatelizować. Samo doświadczenie to nie wszystko. Fachowcy poza wiedzą teoretyczną oraz praktyczną powinni mieć również dobre podejście do wykonywanego na co dzień zawodu. Dobrze jest również od razu sprawdzić oferowane warunki finansowe. Tak, aby niepotrzebnie nie przepłacać. Aktualnie jest bardzo duża rywalizacja. Dzięki temu można zdecydować się na doradcę kredytowego, który będzie nie tylko dobry, ale również stosunkowo tani.

  Ważna jest także niezależność

  Każdej osobie powinno również zależeć na tym aspekcie. Profesjonalny doradca kredytowy musi być bowiem całkowicie niezależny. Nie może zatem mieć na przykład podpisanej umowy z konkretnym bankiem czy placówką pozabankowa. Wtedy nie ma pewności, że jego opinie będą miarodajne oraz zgodne ze stanem faktycznym. Najlepiej decydować się zatem na specjalistów, którzy po prostu nie współpracują z takimi podmiotami. Na skutek tego rzeczywiście można liczyć, że profesjonalista doradzi Wam najlepsze kredyty hipoteczne, gotówkowe, konsolidacyjne itp.

  Informacje dodatkowe znajdują się na stronie https://optymalnykredyt.pl/ - sprawdź, na czym polega profesjonalne doradztwo kredytowe.

  Coraz więcej przedsiębiorców zastanawia się jak zbudować popularność w sieci. Ty również zaliczasz się do takich osób? W takim razie ten artykuł może być dla Ciebie źródłem przydatnych informacji. Koniecznie się z nim zapoznaj.

  Jak zwiększyć popularność firmy w sieci?

  Coraz częściej mówi się o tym, jak http://sem-assistant.com/oferta/pozycjonowanie/ wazne jest dla osób prowadzących biznes obecność w sieci. Dotyczy to jednakowo właścicieli dużych korporacji, średniej wielkości przedsiębiorstw, małych firm oraz jednoosobowych działalności gospodarczych. Obecność w sieci pozwala zbudować przewagę nad konkurencją, zyskać popularność oraz przyciągnąć nowych klientów. Na jakie dokładnie kroki należy się zdecydować, aby osiągnąć wszystko, czego potrzebujemy? Istnieje kilka kluczowych aspektów, o których należy pamiętać...

  Zakładamy firmową strona internetowa

  Przede wszystkim powinniśmy zacząć od założenia firmowej strony internetowej. Jednak niech nie będzie to byle jaka strona internetowa, ale bardzo dobrze przemyślana. Powinna się na niej znaleźć pełna oferta firmy, podstawowe informacje o samym profilu firmy oraz gdzie można nas znaleźć. Nie zaszkodzi takze pochwalić się swoimi sukcesami, czy opiniami klientów. Zwróćmy uwagę na to, aby każdy element strony internetowe był dopracowany, dobierzemy odpowiednią czcionkę, jak i samą grafikę. Dzięki temu otrzymamy świetnie skomponowaną stronę, na której każdy element będzie ze sobą współgrał.

  Decydujemy się na pozycjonowanie strony

  Mając już dopracowaną stronę, musimy pamiętać o jej pozycjonowaniu. To bardzo ważne, ponieważ jeśli nie zdecydujemy się na pozycjonowanie stron internetowych, to nawet najlepiej przygotowana strona internetowa nie zapewni nam popularności. Wszystko dlatego, że to właśnie pozycjonowanie w Google stwarza nam szansę, abyśmy mogli podbić swoją obecność w wynikach wyszukiwania, a to znacząco wpływa na popularność marki, zwłaszcza jeśli mówimy o obecności w top 10, czyli na pierwszej stronie wyszukiwania. Takie zadanie warto też poświęcić doświadczonej firmie, która doskonale wie, jak zapewnić skuteczne pozycjonowanie stron. Dzięki temu faktycznie będziemy mogli zaznaczyć swoją obecność w sieci i zwiększyć zainteresowanie marką, bo pozycjonowanie stron Googlejest w stanie nam to zapewnić.

  O czym jeszcze należy pamiętać?

  Choć dobrze zoptymalizowana strona i promocja w sieci może już przynieść dobre efekty i zwiększyć popularność, to warto działać na wielu płaszczyznach naraz. O czym mowa? W końcu pozycjonowanie stron www to tylko jedna z możliwości. Możemy również pomyśleć o reklamie AdWords . Co ważne, istnieją firmy, które świadczą zarówno pozycjonowanie stron firmy, jak i pracę nad kampanią AdWords , więc za jednym zamachem mogą zapewnić nam kompleksową realizację usług. Warto również zaznaczyć swoją obecność w mediach. W tym celu należy założyć profil firmowy w najpopularniejszych mediach społecznościowych i być ich aktywnym uczestnikiem. O czym mowa? O regularnym publikowaniu postów, nawiązywaniu interakcji z potencjalnymi klientami i zachęcaniem do obserwowania firmowego profilu. Takie działania nie tylko sprawią, że staniemy się popularniejsi, ale dotrzemy też do większego grona odbiorców, w tym również osób, które może zainteresować nasza oferta.

 • Zastępca komendanta gliwickiego garnizonu szefem policji rudzkiej

  W poniedziałek, 17 lutego, młodszy inspektor Mariusz Luszawski, wieloletni pierwszy zastępca komendanta miejskiego policji w Gliwicach, pożegnał się z podwładnymi oraz kolegami z kierownictwa garnizonu. Jeszcze wczoraj objął też nowe obowiązki, powierzone mu przez komendanta wojewódzkiego. Nasz oficer będzie teraz kierował policją w Rudzie Śląskiej.

 • Więcej samochodów i dłuższy czas przejazdu przez Gliwice

  Policjanci ostrzegają, że w czwartkowe popołudnie i wieczór na naszych drogach trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość. Kilka tysięcy osób przyjedzie bowiem swoimi samochodami na mecz Polska-Izrael, który rozegrany zostanie w Arenie Gliwice.