• Ostatnie pożegnanie nadkom. Krzysztofa Skowrona

  W związku ze śmiercią naszego kolegi, nadkom. Krzysztofa Skowrona, informujemy, że uroczystości pogrzebowe odbędą się w najbliższą sobotę o godzinie 9.00 w Kościele Matki Boskiej Częstochowskiej w Knurowie przy ulicy Kapelanów Wojskowych 5. Po nabożeństwie nastąpi przemarsz konduktem żałobnym na cmentarz parafialny przy ul. 1 Maja. Policjantów, którzy będą uczestniczyć w uroczystościach pogrzebowych informujemy, że obowiązuje umundurowanie galowe ze sznurem.

 • Uroczysta odprawa gliwickich policjantów – zapraszamy media

  Komendant Miejski Policji w Gliwicach, wraz z funkcjonariuszami gliwickiego garnizonu, zaprasza wszystkich dziennikarzy na uroczystą zbiórkę z okazji Święta Policji. W tym roku będzie ono wyjątkowe, bowiem obchodzimy właśnie 100-lecie powstania polskiej policji państwowej. Odprawa odbędzie się w piątek, 12 lipca o godzinie 13.00, tym razem w hali Arena Gliwice przy ulicy Kujawskiej. Podczas uroczystości wręczone zostaną odznaczenia i mianowania na wyższe stopnie.

 • kadr z meczu Batre Piast
  11.07.2019
  Piłkarze Piasta Gliwice udowodnili, że nie taki diabeł straszny. Niebiesko-Czerwoni zremisowali na wyjeździe z BATE...
  autobus linii lotniskowej
  11.07.2019
  W czasie wakacji ruch na lotnisku w Pyrzowicach wzrasta dwukrotnie. Warto wiedzieć, że do portu lotniczego dojedziemy z...
  kolegium językowe
  11.07.2019
  Kolegium Nauk Społecznych i Filologii Obcych Politechniki Śląskiej otwiera nowy kierunek. Od października -po...
  freepik
  11.07.2019
  9 sierpnia na placu Krakowskim panie w wieku od 50  do 69 lat będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań...
  joga na trawie
  11.07.2019
  Arena Gliwice w ramach skierowanego do gliwiczan projektu Nasza Arena zaprasza na wakacyjną praktykę jogi. Bezpłatne...
  baner
  11.07.2019
  20 lipca w Arenie Gliwice Piast Gliwice zmierzy się z FC Barceloną. Spotkanie pomiędzy klubami rozegrane zostanie w...
  Gliwice, skwer nad DTŚ
  11.07.2019
  90% gliwiczan czuje się bezpiecznie w swoim mieście, co piąty deklaruje, że bardzo bezpiecznie – tak odpowiadali...
  Oleś Duo
  11.07.2019
  Oleś Brothers, czyli Marcin i Bartłomiej Olesiowie, grają jazz już od 20 lat. 25 lipca w towarzystwie niezwykłych...
  Bartosz Rymaniak na stadionie
  11.07.2019
  Nowym zawodnikiem Piasta został Bartosz Rymaniak. 29-letni obrońca podpisał kontrakt, który zwiąże go z Niebiesko-...

  Kluby gogo w Warszawie przyciągają miłośników namiętności z całej Polski. Nie bez powodu

  Miłośników kobiecego piękna nie brakuje. Jaskrawym tego przykładem są kluby gogo, do których każdego wieczoru ciągną rzesze sympatyków ładniejszej części naszego gatunku. Nie ma co się dziwić, ponieważ najlepsze nocne kluby mają dziś do zaoferowania dużo więcej, aniżeli tradycyjny striptiz. Przykładem tego jest obfitująca w kluby gogo Warszawa, która słynie, między innymi, z najlepszych przybytków tej kategorii w Polsce. Co kryje się za jej sukcesami na tej płaszczyźnie? Cóż, stolica naszego kraju bogata jest w energię wypełniającą aurę ulic pełnych zwiedzających i poszukiwaczy wrażeń. Ci natomiast są motorem napędowym nocnych klubów, które właśnie dla nich mobilizują do tańca swoje najpiękniejsze dziewczyny. Duża ilość klientów pozwala poszerzać ofertę o nowe usługi, zatrudnić i szkolić lepszą kadrę pracowniczą oraz budować lepszy klimat w miejscu, w którym jest on najważniejszy.

  Czym dokładnie sa kluby gogo?

  Kluby gogo to nic innego, jak jeden z wielu rodzajów klubów nocnych. Ich początku sięgają lat 60. ubiegłego stulecia, a swoją nazwę zawdzięczają francuskiemu zwrotowi „á gogo”, co można tłumaczyć jako „bez ograniczeń”. Na tle reszty wyróżniają się przede wszystkim mocnym akcentem erotycznym pobudzającym nasze zmysły zaraz po przekroczeniu progu sali. Obecne w środku tancerki świadczą szereg namiętnych usług, w skład których najczęściej wchodzi striptiz, taniec na rurze i nagi pokaz indywidualny. To jednak nie wszystko. Najlepsze kluby gogo oferują znacznie więcej. Jeżeli szukamy naprawdę rozpalających zmysły doznań, to na wysokości zadania stanie szeroka lista specjalnych show dostępnych dla klientów. Wśród nich nie zabraknie takich perełek, jak, na przykład, kąpiel w jacuzzi z piękną tancerką, masaż erotyczny, taniec lesbijek, taniec dziewczyn z wykorzystaniem gry światłem, czy nawet scena, w której dziewczyna wciela się w wybraną przez nas rolę (np. pielęgniarki). Czy to wszystko? Oczywiście, że nie. Nie można jednak zdradzać wszystkiego, dlatego (z bólem serca!) nie powiemy, na co jeszcze możemy liczyć w środku. Nie ma jednak powodu, dla którego mielibyśmy zataić fakt, iż bary klubów gogo są bardzo często gęste w różnego rodzaju trunki. W końcu kto nie chciałby popijać swojego ulubionego whiskey podczas podziwiania piękna kobiecego ciała tańczącego dla nas podczas chwil spędzonych tylko we dwoje? Wartą wypunktowania zaletą jest również fakt, iż z uwagi na obecność pięknych pań budzących pierwotne instynkty, lokale te bardzo często są obsługiwane przez wyspecjalizowaną kadrę ochronną. To bardzo dobra informacja dla każdego zwolennika dobrej zabawy bez niepotrzebnych zgrzytów i niebezpieczeńst czających się z każdej strony.

  Czy warto decydować się na wizytę w warszawskim klubie gogo?

  Z uwagi na wizualne walory wnętrz klubów gogo, stanowią one idealny wybór na wiele ważnych okazji, jak, na przykład, wieczór kawalerski. Trudno wyobrazić sobie lepszą alternatywę na spędzenie ostatniego „wolnego wieczoru”, zanim przystąpi się do małżeńskiej posługi. W końcu mężczyzna mężczyzną pozostanie i piękne widoki zawsze będą przyciągały jego wzrok. Tych zaś w klubach dla dorosłych nie brakuje, są one na dodatek skomponowane z namiętnymi usługami, o których wspominaliśmy wcześniej. Czy warto więc się tam udać? Jeżeli ktoś lubi dziewczyny, to nie ma wątpliwości, że tak. Nawet jeśli nie, to wciąż są to często bardzo ładnie wykończone bary z dobrą muzyką, wysokiej klasy obsługą i bogatą ofertą alkoholową. A to powinno wystarczyć każdemu, by miło spędzić czas samemu lub w gronie znajomych.

  Firmy, które specjalizują się w wynajmie przenośnych toalet, mogą zaoferować swoim klientom szeroką gamę wyposażenia tego rodzaju. Może być ono również dopasowane indywidualnie do miejsca zastosowania oraz do potrzeb użytkowników. Jakie toalety przenośne można wynająć?

  Toaleta przenośna to urządzenie, którego celem jest zastąpienie standardowej toalety w miejscach, gdzie nie są one dostępne i nie można ich wybudować. Nie wymagają one podłączenia do sieci wodno-kanalizacyjnej – wykorzystują specjalne pojemniki na fekalia, które przy zapełnieniu są opróżniane.

  Przenośna toaleta ma obecnie szerokie zastosowanie – wyposażenie tego typu jest używane między innymi na placach budów, podczas imprez masowych, na campingach, przy parkach czy plażach, aby wspomnieć tylko o niektórych miejscach.

  Firmy, które oferują przenośne WC na wynajem, na przykład warszawska firma WC Chatka. Posiadają szeroką gamę różnych toalet do wyboru. Co mogą zaproponować swoim klientom?

  Przenośna toaleta – standardowa

  To najbardziej popularna toaleta wybierana na różne wydarzenia czy też do użytku długoterminowego, przykładowo na placach budów.

  Taka toaleta posiada ustandaryzowane wymiary, dlatego nadaje się dla większości użytkowników. Jest wyposażona w zamek wewnętrzny, podajniki na papier, wskaźnik wolne/zajęte, wieszak, systemy wentylacji, wewnętrzne oświetlenie. Takie toalety przenośne wynajmowane są przez klientów najczęściej!

  Toaleta przenośna VIP

  Druga propozycja to toaleta przenośna typu VIP czy premium. Tym terminem określa się toalety o wyższym standardzie, które na ogół są większe od standardowych i posiadają lepsze wyposażenie, na przykład zintegrowane umywalki czy systemy spłukiwania czystą wodą.

  Toaleta przenośna dla osób niepełnosprawnych

  Tego rodzaju przenośne toalety są tworzone specjalnie z myślą o osobach niepełnosprawnych, które poruszają się o kulach czy na wózkach. Toalety te są większe od standardowych, posiadają możliwość wjazdu wózkiem, a także odpowiednie uchwyty poprawiające komfort i bezpieczeństwo osób niepełnosprawnych.

  Toaleta przenośna dla rodziców z dziećmi

  Takie WC zapewnia dodatkowy komfort rodzicom z dziećmi – posiada przestronne wnętrze, a jej specjalna konstrukcja pozwala na korzystanie z kabiny także przez dwie osoby – rodzica z dzieckiem.

  Toaleta przenośna dla dzieci

  Do dyspozycji jest także usługa taka jak wynajem toalet przenośnych przeznaczonych dla dzieci. Kabiny projektowane są wtedy tak, aby mogli korzystać z nich także najmłodsi, dlatego też są łatwiej dla nich dostępne. Takie toalety najczęściej stosuje się w pobliżu placów zabaw czy na eventach, w których bierze udział wiele dzieci.

  Toaleta przenośna – pisuar

  Każda dobra wypożyczalnia toalet przenośnych ma w swojej ofercie pisuary. Mogą być to pisuary przeznaczone dla jednego lub kilku użytkowników.

  Toaleta przenośna – wybierz najlepsze modele!

  Podsumowując, gdy potrzebna jest przenośna toaleta wynajem wyposażenia tego rodzaju może obejmować różnego rodzaju modele – można dostosować je indywidualnie do potrzeb użytkowników, a tym samym także zapewnić im jeszcze większy komfort!

  Pracownik firmy zajmującej się wynajmem może wówczas doradzić, jaka liczba oraz jakie rodzaje toalet sprawdzą się najlepiej na konkretne wydarzenia.

  Firmy prowadzące wynajem toalet mogą zapewnić także swoim klientom serwis przenośnych toalet – wówczas pracownicy firmy mogą zająć się opróżnianiem toalet, ich dezynfekcją, a także dostarczyć niezbędne materiały eksploatacyjne dla maksymalnego komfortu!

  Przenośna toaleta – nie tylko standardowe WC!

  Istnieją na świecie takie marki perfum, które nie idą z prądem i nie tworzą rozwiązań popularnych, a pragną zaopatrywać Klientów w oryginalne zapachy. Jedną z nich jest Montale – marka, która inspiracje czerpie z Półwyspu Arabskiego i która dodaje do swoich perfum niezwykłe nuty zapachowe. Choć traktowane są one za niszowe, cieszą się popularnością na całym świecie i skierowane są przede wszystkim do tych osób, które poszukują oryginalnych, wspaniałych rozwiązań, dzięki którym wyróżnią się z tłumu. Dlaczego warto postawić na tę markę? Sprawdźmy!

  Montale, czyli orientalne perfumy dla wymagających

  Marka Montale powstała na początku XXI wieku na Półwyspie Iberyjskim, a jej założycielem jest Francuz – Pierre Montale, który jako perfumiarz poszukiwał nut zapachowych, wyróżniających się na tle innych. Udało mu się to, dzięki inspiracji czerpanej z kultury Orientu – stworzył perfumy, które miały stać się częścią życia arabskich królów i sułtanów i których piękno docenione zostało również w innych regionach świata.

  W czym tkwi siła zapachów Montale? Przede wszystkim w oryginalnym aromacie żywicy agarowej, pozyskiwanej w Azji z drzew aloesowych – jest to podstawa większości perfum tej marki, uzupełniana przez wiele innych, bardzo dokładnie wyselekcjonowanych nut zapachowych. Oryginalność i orientalność wód perfumowanych sprawiła, że wybierają je osoby, które poszukują czegoś innego, co mogłoby wyróżnić je z tłumu i sprawić, że będą doskonale pachniały i czuły się na co dzień.

  Montale – perfumy o orientalnych zapachach

  Esencja Montale, czyli Intense Pepper oraz Black Musk

  Chcąc zrozumieć fenomen marki Montale, warto przeanalizować składy i zapachy najbardziej popularnych perfum, oferowanych przez producenta. My przytoczymy tutaj dwie wody perfumowane Montale, które doskonale charakteryzują tę markę i pokazują jak wielce oryginalne zapachy możesz wybrać.

  • Intense Pepper

  Montale Intense Pepper to woda perfumowana, której bazą jest wspomniany już aromat żywicy agarowej (aoud). Jej uzupełnieniem są między innymi cedr, ambra, białe piżmo, nuty kwiatowe i to, czym wyróżnia się ten produkt – czarny oraz różowy pieprz. To właśnie te nuty, w połączeniu z aromatami kwiatów i żywicy powodują, że zapach, jaki uzyskano, jest niezwykle oryginalny i pociągający. Ta orientalno-przyprawowa kompozycja dedykowana jest zarówno Paniom, jak i Panom, dla których liczy się oryginalność – bez wątpienia będziesz pozytywnie zaskoczony/zaskoczona.

  • Black Musk

  Montale Black Musk to z kolei wody perfumowane, które bazują na czarnym pieprzu, gałce muszkatołowej, drzewie tekowym i sandałowym, paczuli, piżmie oraz bursztynie – jest to kompozycja równie oryginalna co poprzednia i równie zaskakująca. Imponuje przede wszystkim harmonią zapachu, który zachwyci wielu Panów i Pań – niezależnie od gustów czy potrzeb. Wybór któregoś z tych zapachów będzie strzałem w dziesiątkę, szczególnie dla osób, które chcą korzystać z tego, co najbardziej oryginalne i niecodzienne.

  Montale to połączenie, które warto sprawdzić

  Marka Montale łączy w sobie z jednej strony francuską szkołę tworzenia perfum, w której najważniejszą rolę odgrywają nuty kwiatowe, a z drugiej nuty arabskie, które dodają zapachu orientu i tym samym oryginalności. Wszystkie perfumy i wody perfumowane oferowane przez tą markę zbierają bardzo pozytywne opinie na całym świecie, również ze względu na niezwykłe przywiązanie do detali. Jego najlepszym wyznacznikiem jest również to, że flakony perfum tworzone są z aluminium – dzięki temu zapachy dłużej zachowują swoją intensywność.

  Perfumy Montale będą idealne na prezent – zarówno dla siebie, jak i bliskiej osoby. Sprawdź, jak pachnie orient i przekonaj się, czy jest to zapach dla Ciebie. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że zachwycisz się od pierwszego kontaktu.

  Egzamin ósmoklasisty – wszystko, co warto wiedzieć

  W związku z reforma oświaty do szkół zawitały egzaminy ósmoklasisty. Co warto wiedzieć o egzaminie pisanym przez uczniów na koniec ósmej klasy szkoły podstawowej?

  Nowe egzaminy dla ósmoklasistów wzbudzają wiele pytań zarówno wśród samych uczniów, jak również ich rodziców. Egzamin ósmoklasisty to egzamin, który ma na celu sprawdzenie wiadomości oraz umiejętności wśród uczniów uczęszczających do klas I-VIII. Pierwszy egzamin tego rodzaju został przeprowadzony w roku szkolnym 2018/2019.

  Do egzaminu ósmoklasisty podejść musi każdy uczeń, niemniej jednak nie ma określonej minimalnej liczby punktów do zdobycia – oznacza to, że egzamin zawsze jest zaliczony. Warto jednak pamiętać o tym, że osiągnięty wówczas wynik ma wpływ na wybór dalszej ścieżki edukacji ucznia, czyli decyduje on o dostaniu się do szkoły średniej.

  W związku z tym coraz więcej uczniów zapisywanych jest na korepetycje przygotowujące do tego typu egzaminu albo też korzysta się wówczas ze specjalnych kursów.

  Jakie przedmioty zdawane są na egzaminie ósmoklasisty? Jak dokładnie przebiega ten egzamin? Jak przygotować się do niego najlepiej? Zapraszamy do sprawdzenia odpowiedzi na te pytania!

  Egzamin ósmoklasisty – przedmioty do zadania

  Do egzaminu ósmoklasisty przystępują ci uczniowie, którzy są obecnie w VIII klasie szkoły podstawowej.

  Egzamin ten odbywa się w formie pisemnej i obejmuje on trzy przedmioty obowiązkowe, a mianowicie są to:

  • egzamin ósmoklasisty polski
  • egzamin ósmoklasisty matematyka
  • egzamin ósmoklasisty angielski albo inny język nowożytny

  Warto przy tym wskazać, że od roku 2022 egzamin będzie obejmował również jeszcze jeden przedmiot do wyboru wśród uczniów – biologia, chemia, fizyka, geografia lub historia.

  Egzamin ósmoklasisty – jak przebiega egzamin?

  Egzamin ósmoklasisty jest organizowany w kwietniu. W przypadku, gdy uczeń nie mógłby wziąć w nim udziału w tym terminie, wówczas może zrobić to w czerwcu.

  Pierwszego dnia zdawany jest egzamin z języka polskiego – trwa on 120 minut. Drugiego dnia z matematyki – trwa 100 minut. Trzeciego dnia organizowany jest egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego albo innego języka nowożytnego – trwa on 90 minut.

  Egzamin ósmoklasisty – jak wyglądają arkusze?

  Na egzamin ósmoklasisty arkusze posiadają zadania zamknięte, a także otwarte. W pierwszym przypadku uczeń wybiera odpowiedź z podanych, natomiast w drugim odpowiedź przygotowuje samodzielnie.

  Egzamin ósmoklasisty – jak się do niego przygotować?

  Zasadniczo, przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty to cała nauka w szkole podstawowej. Nie oznacza to jednak, że do egzaminu nie trzeba się przygotowywać. Szkoły poświęcają wtedy dużo czasu na to, aby odpowiednio przyszykować swoich uczniów na test ósmoklasisty tak, aby zdali go jak najlepiej.

  Uczniowie mogą pogłębić i ugruntować swoją wiedzę samodzielnie – w tym celu może pomóc także przeznaczone na egzamin ósmoklasisty repetytorium, czyli specjalny podręcznik do powtórek. Można też wykonywać przygotowane na egzamin ósmoklasisty testy, które znajdziemy także w internecie.

  Wielu rodziców decyduje się także na dodatkowe wsparcie – możemy znaleźć specjalne korepetycje w Warszawie oraz w innych miastach, które mają na celu przygotowanie ucznia do egzaminu.

  Organizowane są także kursy przygotowawcze – to specjalne kursy dla ósmoklasistów, które mają na celu przygotowanie ich do egzaminu. Kursy tego rodzaju oferuje między innymi wspomniana wcześniej szkoła Pitagoras, która przygotowała dla swoich uczniów kursy roczne oraz feryjne.

  Kursy obejmują aż 20 godzin lekcyjnych dodatkowo, 20 godzin prac domowych. Prowadzone są przez wykwalifikowanych nauczycieli z powołaniem, którzy wiedzą, jak skutecznie przekazywać wiedzę. Dodatkowo, szkoła dzieli uczniów na kilka grup, dzięki czemu każdy może uczyć się zgodnie ze swoim poziomem zaawansowania wiedzy. Organizowany jest także egzamin ósmoklasisty próbny, który ma na celu sprawdzenie zdobytej wiedzy.

  Zatem aby zdać ten test do liceum jak najlepiej, warto także pomyśleć o dodatkowym wsparciu!

  10.07.2019 r. - Gazowe zagrożenie

  Dzisiaj otrzymaliśmy zgłoszenie, że na podwórku przy ulicy Zajączka jeden z mieszkańców wypuszcza gaz z butli czym stwarza zagrożenie dla osób mieszkających w okolicy. Po przyjeździe pod wskazany adres zauważyliśmy mężczyznę, który chował do komórki butlę, a wokół wyczuwalna była silna woń gazu. Powiadomione zostało także Pogotowie Gazowe. Mężczyzna tłumaczył, że musiał pozbyć się gazu ponieważ butlę zamierzał oddać na złom. O całym zdarzeniu powiadomiliśmy Policję, która przejęła prowadzenie dalszych czynności. ...

 • Podziękowania dla internautów

  Kryminalni z I komisariatu prowadzili postępowanie w sprawie uszkodzenia ciała nastolatka. Do zdarzenia doszło 30 maja br. ok. godz. 21.30 przy Placu Mickiewicza w Gliwicach. Śledczy zdecydował o publikacji wizerunku podejrzanego. Natychmiast wpłynęły do nas informacje, które pozwoliły ustalić tożsamość sprawcy – to 23-letni mieszkaniec Gliwic.

 • studentki na kampusie Politechniki Śląskiej
  10.07.2019
  Na Politechnice Śląskiej powstanie Laboratorium Badań i Analiz Warunków Pracy Zawodów Przemysłowych. Zadaniem jego...
  TENISOWE MISTRZOSTWA
  10.07.2019
  14 lipca rozpoczynają się 93. Mistrzostwa Polski w Tenisie Fundacja Radan Open Gliwice 2019. Gospodarzem tak wysokiej...
  drużyna Piasta Gliwice
  10.07.2019
  Dziś Piast Gliwice rozpocznie rywalizację w eliminacjach Ligi Mistrzów. Podopieczni Waldemara Fornalika zmierzą się na...
  9.07.2019 r. - Bolesna przepychanka

  Przedwczoraj w trakcie przeprowadzania kontroli na ulicy Odrowążów przy jednym ze sklepów zauważyliśmy dwóch szarpiących się mężczyzn. W wyniku utarczki jeden z nich upadł i uderzył głową w chodnik. Poszkodowanemu udzieliliśmy pierwszej pomocy, jednak upadek był na tyle poważny, iż na miejsce wezwaliśmy Pogotowie Ratunkowe, które zabrało mężczyznę do szpitala. ...