screen strony segreguj.gliwice.eu
28.01.2020
Wydział Usług Komunalnych Urzędu Miejskiego w Gliwicach przypomina, że bieżące harmonogramy odbioru odpadów nie będą...

Każdy z rodziców pragnie w możliwie jak najlepszy sposób dbać o komfort i zdrowie własnego dziecka, zatem w wypadku ewentualnych problemów z zębami, bardzo ważne będzie to, aby znaleźć dobrego stomatologa dla dzieci. Współczesna stomatologia nakierowana na małych pacjentów to wielu specjalistów, których jednakże musimy znaleźć. Przed pierwszą wizytą u dentysty z dzieckiem warto sprawdzić, czy wybrany przez nas stomatolog posiada kilka istotnych cech, które powinny być jego domeną. Poniżej opiszemy kilka spośród nich.  
Wysokiej jakości usługi stomatologiczne - najważniejsze cechy

Po pierwsze - profesjonalizm 

Stomatolog zajmujący się leczeniem zębów u dzieci to niełatwy zawód, różniący się znacząco od stomatologii u dorosłych osób. Trzeba w tym przypadku zadbać bowiem o więcej szczegółów, jak i stworzyć właściwą atmosferę, która sprawi, iż dziecko będzie się czuło w pełni komfortowo. To wszystko winna zapewnić stomatologia dziecięca. Rzeszów jest jednym spośród wielu miast, w których bez problemu znajdziemy tego typu specjalistę. Musi on bowiem zadbać o wiele szczegółów i stworzyć właściwą atmosferę, która sprawi, iż dziecko będzie mieć pełen komfort podczas wizyty. Podstawową kwestią będzie na pewno właściwie przygotowany gabinet, który powinien zostać wyposażony nie tylko w najlepszej jakości preparaty i narzędzia, ale mieć także odpowiedni wystrój - na przykład malunki na ścianach w różnych kolorach, czy zabawki dla naprawdę małych dzieci. Spowodują one, iż pacjent poczuje się niczym w swoim pokoju i dużo szybciej zaufa dentyście.

Po drugie - odpowiednia wiedza i doświadczenie

Stomatolog dziecięcy - bez względu na to, czy z dużego miasta, czy z mniejszej miejscowości - powinien mieć odpowiednie kwalifikacje i długoletnie doświadczenie w pracy z młodymi pacjentami. Tylko wówczas, rodzic będzie pewien, iż jego pociecha trafi pod opiekę właściwej osoby, która świadczy usługi na najwyższym poziomie. Najlepszy specjalista będzie posiadać nie tylko adekwatne do zawodu umiejętności, ale także cechy charakteru, które wyróżnią go spośród innych stomatologów.

Po trzecie - właściwe nastawienie i uśmiech

Jednymi z ważniejszych cech, którymi powinien odznaczać się stomatolog dziecięcy, będzie na pewno pozytywne nastawienie i uśmiech na twarzy, którymi zarazi on dziecko. Dzięki uśmiechowi i właściwemu podejściu do małego pacjenta, będzie on w stanie zdobyć jego zaufanie, a dzięki temu zaś sprawić, iż zabieg odbędzie się bez najmniejszego problemu.

Po czwarte - pewność siebie

Poza pozytywnym nastawieniem, bardzo ważna jest także widoczna pewność siebie - to dzięki niej dziecko poczuje się w gabinecie stomatologicznym w pełni bezpiecznie, a dentysta zyska szacunek, tak istotny także w trakcie długo trwającej współpracy. 

Po piąte - zorganizowanie wizyty adaptacyjnej

To, czy stomatolog dziecięcy będzie w stanie zaoferować naszemu dziecku wizytę adaptacyjną, jest bardzo ważne - to właśnie dzięki niej dziecko oswoi się z gabinetem i będzie miało szansę sprawdzić, iż zabieg wcale nie musi być nieprzyjemny i bolesny. Podczas takiej wizyty, dentysta sprawdza wyłącznie stan uzębienia i zapoznaje się z dzieckiem, nie wykonując przy tym zbędnych czynności, które mogłyby zostać odebrane przez dziecko jako problematyczne. Dzięki takiemu postępowaniu nowoczesny gabinet stomatologii dziecięcej będzie odbierany jako godny zaufania - nie tylko ze strony małych pacjentów, ale również i ich rodziców.

Po szóste - kompleksowość świadczonych usług

Niezwykle istotne jest to, aby gabinet dentystyczny zapewniał kompleksowość oferowanych usług - nie tylko łatwe zabiegi w ramach stomatologii dziecięcej, ale także ortodoncję i chirurgię dziecięcą. Dzięki czemu w jednym miejscu będziemy mogli znaleźć wszystko, co jest w danym momencie potrzebne naszemu dziecku i nie będziesz musiała/musiał szukać innego gabinetu, a tym bardziej przyzwyczajać dziecka do kolejnego stomatologa. 
Stomatologia dziecięca to obecnie szeroko rozwinięta i nowoczesna dziedzina, która pomoże dziecku pozbyć się problemów z zębami. Pamiętajmy jednakże o tym, iż to rodzice mają największy wpływ na profilaktykę i stan uzębienia swojej pociechy. Warto więc zadbać o nie najlepiej, jak tylko potrafimy i wyrabiać w dziecku właściwe nawyki. 

 

27.01.2020 r. - Porządki u siebie, utylizacja u sąsiadki.

25 styczna 2020 r. nasz dyżurny przyjął zgłoszenie o zanieczyszczeniu powietrza i ogromnym zadymieniu na ulicy Starogliwickiej. Po przyjeździe na miejsce i ustaleniu posesji, z której wydobywał się gryzący dym na miejscu zastaliśmy kobietę w podeszłym wieku, która paliła odpady zielone i lakierowane deski. Podczas wykonywania przez nas czynności okazało się że kobieta mieszka kilka domów dalej. Na pytanie dlaczego spala odpady właśnie na tej działce oświadczyła, iż opiekuje się domem sąsiadki i właśnie na jej posesji postanowiła je zutylizowa ...

 • Odprawa roczna - podsumowano rok 2019

  W piątek, 24 stycznia, w Centrum Innowacji i Transferu Technologii Politechniki Śląskiej w Gliwicach odbyła się roczna odprawa z udziałem komendanta wojewódzkiego, nadinsp. Krzysztofa Justyńskiego. Obecni byli prezydenci, burmistrzowie, wójtowie, szefowie prokuratur rejonowych, komendanci komisariatów, kierownicy komórek oraz jednostek organizacyjnych komendy. Podsumowano i oceniono pracę gliwickich policjantów w roku 2019.

 • Cenne wsparcie na stracie
  Kursy – m.in. grafiki komputerowej, obsługi maszyn czyszczących, języka migowego, kadrowo-płacowy – to tylko część bogatej oferty,...
  GTK Gliwice
  27.01.2020
  W trakcie meczu GTK straciło Brandona Tabba i Duke'a Mondy'ego, ale mimo to prawie zdołało odrobić 22 punkty straty....
  onkologia
  27.01.2020
  Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowy Instytut Badawczy zaprasza na Dzień Drzwi...
  publiczność w sali teatralnej
  27.01.2020
  Nie dla dorosłych, nie dla dzieci, a dla młodzieży – taka będzie następna premiera w Teatrze Miejskim w Gliwicach. 1...
  zawodniczki Śląskiej Akademii Futsalu
  27.01.2020
  Za nami eliminacje Młodzieżowych Mistrzostw Polski kobiet U14 w futsalu. W gliwickim turnieju eliminacyjnym...
  para głównych bohaterów w kostiumach na scenie
  27.01.2020
  Aria „Summertime”, słynna na całym świecie kołysanka, jest znana z „Porgy i Bess” George’a Gershwina. Jedną z...

  Zachorowania na zapalenie płuc w Wuhan (Chiny) spowodowane nowym koronawirusem 2019-nCoV.

  Czytaj więcej
  dziewczyny na koncercie
  24.01.2020
  Zespół O.N.E. Quintet podczas wakacyjnego koncertu w Gliwicach nagrał teledysk, który właśnie podbija Internet. Debiut...
  mężczyźni nartach
  24.01.2020
  Chcesz zacząć poszukiwania swoich przodków? Nie wiesz, do jakiego archiwum się wybrać i od czego zacząć? W środę...
  23.01.2020 r. - "Gorzkie" przewinienie

  Wczoraj 22.01.2020 r. w godzinach popołudniowych do naszego patrolu podbiegł ochroniarz jednego ze sklepów przy ulicy Bohaterów Getta Warszawskiego, który oświadczył, iż jeden z klientów ukradł słodycze. Według jego relacji młody mężczyzna wziął cztery czekolady i uciekł w  kierunku dworca. Ruszyliśmy we wskazanym kierunku i na podstawie podanego nam rysopisu, ujęliśmy mężczyznę w podziemnym przejściu. W pierwszej chwili nie przyznawał się on do kradzieży, mimo tego, że posiadał skradzione czekolady. Na miejsce dotarł ochroniarz, który p ...

 • Para złodziei elektronarzędzi zatrzymana

  Po błyskawicznym śledztwie, kryminalni z komisariatu II policji w Gliwicach zatrzymali drugiego z uczestników włamania i kradzieży elektronarzędzi z punktu skupu surowców wtórnych. 26-latek dołączył do swej wspólniczki, która została zatrzymana w trakcie ucieczki bezpośrednio po włamaniu. Złodziejski duet czeka do 10 lat pozbawienia wolności.

 • Właściciel koperty z pieniędzmi odnaleziony

  27 grudnia 2019 r. jadąca taksówką gliwiczanka znalazła na podłodze samochodu kopertę z plikiem banknotów. Pieniądze zostały zabezpieczone w komisariacie policji II w Gliwicach. W dniu wczorajszym do jednostki zgłosił się właściciel.

 • Poszukujemy zaginionego Artura Pawłowskiego

  Zaginiony mieszkaniec Pyskowic (pow. gliwicki) ostatni raz był widziany 16 stycznia br. Mężczyzna wyszedł z domu i do dnia dzisiejszego nie powrócił oraz nie nawiązał kontaktu z rodziną. Osoby posiadające jakiekolwiek informacje dotyczące zaginionego, proszone są o kontakt z Policją pod nr tel. 112.

 • syrena alarmowa
  23.01.2020
  W związku z obchodami 75. rocznicy wyzwolenia obozu koncentracyjnego Auchwitz-Birkenau, od czwartku 23 stycznia do...

  IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczące marznących opadów atmosferycznych, obowiązujące od godz. 12:15 dnia 22.01.2020 r. do godz. 14:30 dnia 22.01.2020 r.  

  Czytaj więcej
 • Pomimo wielokrotnych apeli, łupem fałszywych policjantów padło kolejne 70 tys. złotych

  Śledczy z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu gliwickiej komendy miejskiej prowadzą dochodzenia w sprawie oszust metodą ,,na policjanta". W piątek fałszywy policjant wyłudził na potrzeby śledztwa 50 tys. złotych. Natomiast w poniedziałek 69-latka, aby uchronić swe oszczędności z banku, przekazała fałszywej policjantce 20 tys. złotych.

 • płot kolczasty
  22.01.2020
  Dom Pamięci Żydów Górnośląskich prezentuje 16 unikalnych projektów, z których wszystkie pokazują znaczące uznanie...