• Kto jest na portrecie pamięciowym?

  Publikujemy wizerunek podejrzanego, który 14 marca br. oszukał i doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia pieniędzmi mieszkankę osiedla Sikornik. Mężczyzna najpierw chciał pożyczyć od gliwiczanki aparaturę medyczną, a kiedy okazało się, że to niemożliwe, poprosił o pożyczkę gotówki. Zobowiązał się do jej zwrócenia jeszcze tego samego dnia, czego nie uczynił.

 • Publikujemy wizerunek - czy rozpoznajesz?

  Kryminalni z III komisariatu w Gliwicach publikują wizerunek sprawcy zniszczenia mienia i proszą o pomoc świadków. 5 lutego br. zniszczono kamerę znajdującą się wewnątrz dźwigu osobowego, stojącego przy ul. Czernego. Nieustalony dotąd mężczyzna pomalował kamerę farbą, niszcząc sprzęt i powodując straty w wysokości ponad 700 zł.

 • Gliwicka Majówka
  02.05.2019
  Tegoroczna Gliwicka Majówka miała wyjątkowy wydźwięk. 1 maja cała Polska świętowała 15-lecie przystąpienia do Unii...
  Scena Bajka – Kino Amok
  02.05.2019
  W dużej sali kina Amok został zamontowany projektor cyfrowy Barco DP4K-32B najnowszej generacji. Obecnie jakość...
  spr sośnica
  02.05.2019
  Piłkarki ręczne Sośnicy Gliwice uległy u siebie liderowi rozgrywek, drużynie SPR JKS Jarosław. Gliwiczanki skończyły...
  futsal
  02.05.2019
  W rewanżowym meczu finału Pucharu Polski w futsalu Piast Gliwice zremisował na wyjeździe z Rekordem Bielsko-Biała 4:4....
  żagle
  02.05.2019
  Tomasz Procek, Aleksander Szczygielski i Piotr Malitowski z żeglarskiego klubu KW LOK Garland Gliwice popisali się...

  Naprawdę próżno szukać osoby, która nie wiedziałaby czym są woreczki jednorazowe i torebki foliowe. Prawie każda branża w jakiś sposób wykorzystuje wyroby z folii, najczęściej w roli praktycznych opakowań i sklepowych reklamówek. Dzięki ich niesamowitej uniwersalności oraz niskiej ceny i szybkości produkcji, są wyjątkowo popularne. Opakowania foliowe można jednak podzielić na wiele rodzajów.

  Klasyczne reklamówki HDPE – korzystamy z nich na co dzień, natomiast tak niewiele o nich wiemy. Poniżej zostały opisane różne typy foliowych opakowań, wraz z informacjami na temat ich właściwości i zastosowania.

  Reklamówki i woreczki HDPE

  Warto zaczęć od tego, że są to wyroby, które powstają z bardzo gęstego polietylenu, który jest wyjątkowo przezroczysty, elastyczny, a także posiada sporą odporność chemiczną. Świetnie sprawdza się, jako bariera ochronna. W związku z relatywnie niskimi kosztami produkcji, woreczki HDPE są najczęściej spotykane w supermarketach i wszelkich innych handlowych placówkach, w roli szeleszczących reklamówek do pakowania i transportowania zakupów przemysłowych i spożywczych. Często nazywane są też jako „zrywki”. Aby je wyprodukować, stosuje się bardzo cienką folię.

  Reklamówki i woreczki LDPE

  Produkty LDPE, wytwarza się z polietylenu o małej gęstości. Można powiedzieć, że jest to mocniejsza wersja woreczków i reklamówek foliowych. Najczęściej są one trochę grubsze i droższe, dlatego mogą być używane wielokrotnie. Mogą być nieco błyszczące, a dodatkowo, w odróżnieniu od woreczków HDPE – nie są szeleszczące. Będą wyjątkowo przydatne, kiedy zajdzie sytuacja przenoszenia sypkich produktów żywnościowych. LDPE – to także doskonały materiał do produkcji bardzo pojemnych worków na śmieci.

  Foliowe produkty MDPE

  Jeżeli chodzi o wyroby MDPE, te wykonuje się ze średniej gęstości polietylenu. Mogą być też swojego rodzaju hybrydą materiałów HDPE i LDPE. Co ważne, ich główną zaletą jest to, że są o wiele bardziej wytrzymałe niżeli woreczki, reklamówki i inne opakowania stworzone z folii LDPE. Ponadto, można zauważyć też to, że są one nieco sztywniejsze. W większości przypadków, spotykamy się z opakowaniami MDPE w wersji półprzezroczystej.

  PP – czyli wyroby stworzone z polipropylenu

  Folia oznaczana symbolem PP – powstaje z polipropylenu. Jej główne cechy to dość duża twardość, sztywność, wysoka przezroczystość oraz brak elastyczności. Co więcej, prawie w ogóle nie przepuszcza ona pary wodnej, ani wszelkich substancji zapachowych. Z uwagi na swoje właściwości, w głównej mierze wykorzystuje się ją w przemyśle spożywczym. Jeżeli chodzi o ich zastosowanie, woreczki, torebki i reklamówki z folii PP, będą się doskonale nadawać m.in. do pakowania przedmiotów, których używamy na co dzień, żywności, odzieży i wszelkiego rodzaju tekstyliów.

  Mnogość form foliowych reklamówek i torebek

  Dzięki pewnym zmianom i modyfikacjom, wszelkie opakowania foliowe – woreczki, reklamówki, czy też torebki, mogą uzyskać dodatkowe walory estetyczne i użytkowe. Chociażby torebki, mogą być barwione na przeróżne kolory oraz zadrukowywane grafikami i napisami. Dodatkowo, mogą być też z klapą albo strunowym zamknięciem, samoprzylepną taśmą, zakładkami bocznymi, fałdą denną, dodatkowymi otworami oraz wszelkimi innymi ciekawymi rozwiązaniami. W zależności od producenta wyrobów tego typu, formy mogą różnić się od siebie, natomiast ze względu na indywidualne preferencje różnych firm, wybór jest na tyle szeroki, że każdy znajdzie coś dla siebie.

  Reklamówki HDPE - charakterystyka

  Zakup fotelika samochodowego, dla noworodka, zazwyczaj jest związany z zakupem wózka wielofunkcyjnego. Rodzice decydują się na taki produkt, ponieważ za jednym razem zyskują trzy sprzęty, niezbędne dla nowego członka rodziny. Jest to bardzo duża oszczędność i bardzo praktyczny wybór. Jednakże wraz z czasem, dziecko dorasta, co jest działaniem nieuniknionym, co sprawia, że wyrasta ze swojego pierwszego nosidełka. Przed rodzicami pojawia się zadanie wybrania kolejnego fotelika. Niestety wielu z nich nie orientuje się, jaki fotelik wybrać, na co zwrócić uwagę i co powinno być najistotniejsze. Odpowiedź wydaje się prosta, najważniejszą funkcją fotelika samochodowego jest zapewnienie bezpieczeństwa dziecku. Jednakże wiedza dotycząca tego, jakie wpływają na to aspekty, często nie jest już tak powszechna. Specjaliści, znający się na specyfice fotelików, bezapelacyjnie mogliby polecić Britax Romer Kidfix - ta właśnie linia cechuje się niezawodnością i doskonałą ochroną najmłodszych towarzyszy podróży.

  Jakość i najlepsza ochrona

  Synonimem marki Romer, bez wątpienia jest precyzja i jakość. Jest to firma, która działa na rynku od lat i oferuje swoim klientom produkty z wysokiej półki. Foteliki produkowane przez niemiecko-angielską markę, cieszą się ogromnym zainteresowaniem i wciąż zyskują nowych, zadowolonych użytkowników. Linia Romer Kidfix, to jedna z głównych propozycji oferowanych przez ten koncern. Jest ona dostosowana do szybkiego montażu przy pomocy ISOFIX, który został opracowany właśnie przy udziale tego producenta. Fotelik Romer Kidfix to kwintesencja bezpieczeństwa i najlepszej ochrony. W czasie jazdy, rodzic może być spokojny o swoją pociechę.

  Wpływ na tak wysoki poziom ochrony, ma specjalnie stworzony profil fotelika. Dzięki temu, ochronie podlega zarówno głowa, biodra, jak i cały tułów dziecka. Dodatkowo, odpowiednie prowadnice zapewniają dobre poprowadzenie pasów, które utrzymują dziecko, w razie niebezpiecznych sytuacji, co w dużej mierze ogranicza ilość występujących urazów. Za prawidłową ochronę głowy, odpowiedzialny jest precyzyjnie wyprofilowany zagłówek, utrzymujący ją w odpowiedniej pozycji. Nie ulega wątpliwości, że duże znaczenie ma także komfort jazdy, nawet w sytuacjach, gdy dziecko musi przebywać w samochodzie kilka godzin. Fotelik marki Romer, ma specjalny kształt, który nie krępuje ruchów najmłodszych, a wypracowany kąt sprawia, że dziecko nie odczuwa żadnych nieprzyjemności.

  Dążenie do perfekcji

  Na rynku dostępnych jest bardzo dużo modeli fotelików Romer. Można spotkać te ustawiane przodem do kierunku jazdy, ale też trudniej dostępne modele RWF. Wszystkie produkty tego producenta, są dostępne w dobrej jakości sklepach, takich jak Xland Mariola Rerych. Bogactwo oferty zaczyna się już od pierwszych modeli, czyli Britax Romer Kidfix SL, które już lata temu zdobywały najwyższej klasy nagrody. Klienci doceniają niezawodność i solidność oferowaną przez tę firmę. Nowymi propozycjami firmy, są Britax Romer Kidfix XP SICTBritax Romer Kidfix II XP SICT. Są one liderami w swojej klasie i oferują bardzo ciekawe udogodnienia. Jednym z nich jest niezaprzeczalnie ogromny poziom bezpieczeństwa i zastosowanie najlepszej klasy systemów ochrony, a także walor bardziej praktyczny, czyli ściągany pokrowiec. Pozwala to na utrzymania fotelika w czystości, bez konieczności wysyłania go do specjalnego czyszczenia. Wszystkie wymienione modele, a także Britax Romer Kidfix III M, posiadają możliwość połączenia z systemem ISOFIX. Każdy, nawet bardzo wymagający rodzic, odnajdzie fotelik spełniający wszystkie jego oczekiwania i dobierze odpowiedni wariant kolorystyczny, wpisujący się w jego gusta.

  Fotelik samochodowy - przede wszystkim bezpieczny

  Naprawdę, na chwilę obecną pełno jest w Polsce prawników, którzy wykonują wolne zawody. Z każdym kolejnym rokiem, na rynku pojawią się kolejni. W związku z tym, klienci zaczynają się obawiać, że w wyniku wielu ofert, trafią na specjalistę, który nieodpowiednio zajmą się ich problemami. Warto wiedzieć, że aż tak źle jednak nie jest.

  Co więcej, odnalezienie najlepszego fachowca z dziedziny prawa, wymagać będzie na pewno kierowania się kilkoma istotnymi zasadami. Kiedy poszukiwany jest przez nas adwokat, prawnicy, czy też radcy prawni Wejherowo to tylko przykład miasta, gdzie bez problemu powinniśmy odnaleźć taką kancelarię prawną, która z pewnością nas usatysfakcjonuje.

  Czym się kierować w naszych wyborach?

  Radca prawny w Wejherowie jest zawodem popularnym, dlatego z pewnością znajdziemy sporo osób, którzy pracują w tym zawodzie. Problem pojawia się wtedy, kiedy próbujemy zastanowić się nad tym, co powinniśmy wziąć pod uwagę, gdy dokonujemy ostatecznego wyboru. Najlepiej dowiedzieć się jak długo dany mecenas, obrońca czy prawnik w Wejherowie widnieje już w tej branży na rynku, ponieważ będzie to poniekąd wyznacznikiem jego doświadczenia i lat skutecznej pomocy swoim klientom. Nawet kiedy zorientujemy się, że w danej kancelarii prawnej jest sporo młodego personelu, nie zrażajmy się od razu do takiego miejsca. Najczęściej Ci świeżo upieczeni prawnicy, są doskonale wyszkoleni przez starszych współpracowników, którzy służą im odpowiednimi radami oraz udzielają im bardzo cennych wskazówek, jak dobierać właściwe rozwiązania do konkretnych sytuacji. W momencie, kiedy wymagamy prawnej pomocy z konkretnej i bardzo wąskiej dziedziny, najlepiej odwiedzić stronę internetową kancelarii, ponieważ zamieszczone tam informacje pomogą nam dowiedzieć się, czy faktycznie uzyskamy stosowną pomoc od pracujących tam fachowców.

  Opinie, oceny i rekomendacje

  Każdy ceniący się radca prawny, z pewnością będzie posiadał swoją stronę internetową. Obecnie staje się to już praktycznie zupełnym standardem. W związku z tym, poczytajmy co konkretny adwokat w Wejherowie pisze o sobie samym. Zwróćmy uwagę, czy opisując siebie i swoją działalność, chwali się konkretnymi doświadczeniami z pewnych gałęzi prawa oraz cennymi publikacjami. Jeżeli tak, możemy mieć wówczas świadomość i pewność, że ta osoba jest naprawdę powiązana z interesującą nas kategorią spraw, inaczej niż w przypadku każdego innego zwykłego prawnika.

  Radcy prawni w Wejherowie – najlepsze metody poszukiwań specjalisty

  Nie zaszkodzi też wysłuchać naszych znajomych i bliskich, ponieważ oni także mogą zarekomendować nam dobrych radców prawnych. Jeśli jednak wśród naszej rodziny i przyjaciół oraz osób z naszego otoczenia nikt nie miał konkretnych doświadczeń, które w jakikolwiek sposób związane są z prawem, warto posłużyć się internetem i tam spróbować znaleźć opinie na temat poszczególnych prawników. Istnieje bowiem wiele stron WWW, gdzie natrafimy na niezliczoną ilość opinii i ocen tego, w jaki sposób działa dany specjalista, jaki ma kontakt z klientem oraz jaką ma skuteczność w rozwiązywaniu spraw.

  Dzięki opiniom, dowiemy się też jak każdy zwykły człowiek podchodzi do działań takiego radcy prawnego. To co wydaje się tutaj najważniejsze, to wybór jak najbardziej doświadczonych i wyszkolonych osób, które z pewnością poradzą sobie ze zrozumieniem swojego klienta i udzielą mu odpowiednich porad, oszczędzając mu przy tym stresu i innych negatywnych emocji. Zawód radcy prawnego nie jest łatwy, dlatego właściwe podejście jest tutaj niezbędne.

  Agregat Titan

  Optymalizacja pracy, jest niezwykle istotnym aspektem w działalności każdej firmy, niezależnie od tego, w jakiej branży działa. Ważną kwestią jest podążanie z duchem czasu i używanie nowoczesnych narzędzi, które są w stanie przyspieszyć pracę, oraz zapewnić odpowiednią jakość usługi. W branży usług malarskich, bardzo popularne stały się zaawansowane elektronarzędzia, takie jak agregat Titan, które umożliwiają znaczne przyspieszenie pracy, oraz o wiele bardziej precyzyjne nakładanie farby, niż w przypadku zastosowania tradycyjnych metod.

  Branża wykończeniowa

  Branża wykończeniowa rozwija się w Polsce w bardzo dynamicznym tempie. Wzrost zamożności społeczeństwa sprawił, że coraz więcej osób może pozwolić sobie na przywiązanie większej uwagi na takie detale, jak eleganckie wykończenie wnętrz swoich mieszkań, lub domów. Z jednej strony, coraz więcej osób przykłada do tego większą uwagę, a z drugiej, branża budowlana wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i oferuje wysokiej jakości usługi w rozsądnych cenach.

  Kluczem do zaoferowania klientowi usługi na zadowalającym poziomie, jest odpowiednia specjalizacja. Bardzo ważne jest, aby specjalizować się w stosunkowo wąskim zakresie usług, gdyż to sprawia, że można wykonywać swoją pracę na najwyższym, możliwym poziomie, zgodnie z panującymi standardami jakości. Wąska specjalizacja, wiąże się chociażby z możliwością nabycia praktycznych umiejętności z zakresu obsługi nowoczesnego sprzętu, takiego jak agregaty Titan, służące profesjonalnym ekipom malarskim.

  Specjalizacja i nowoczesne narzędzia

  Rozwój technologii nie ominął branży budowlanej. Specjalistami, którzy odczuli to bardzo zdecydowanie, są malarze. W tej chwili, profesjonalne ekipy malarskie rzadko pracują w tradycyjny sposób, który był znany jeszcze kilka dekad temu.

  Do nakładania farb, oraz zapraw szpachlarskich na powierzchnię ścian, używa się specjalistycznych agregatów Titan, lub innych firm, które wprowadziły na rynek te innowacyjne rozwiązania.

  Tak zaawansowane narzędzia sprawiają, że malarze mogą wykonywać swoją pracę nawet kilkakrotnie szybciej, niż w przypadku bazowania na konwencjonalnych metodach pracy. Wpływa to również bezpośrednio na cenę oferowanych usług, które siłą rzeczy są nieco tańsze, przez co stały się o wiele bardziej dostępne.

  Zaawansowany sprzęt malarski

  Poza zwiększoną szybkością pracy, sprzęt tego typu ma jeszcze dodatkowe zalety, takie jak zdecydowanie wyższa jakość usługi. Agregat Titan, oraz inne agregaty malarskie, są o wiele bardziej precyzyjne, niż tradycyjny wałek. Umożliwia to malarzom uzyskanie o wiele większej powtarzalności.

  Poza idealnym pokryciem ściany w o wiele krótszym czasie, dzięki zaawansowanym agregatom, można również zminimalizować ilość potrzebnej farby, która wymagana jest do pokrycia każdego metra kwadratowego powierzchni. Dzięki temu, poza oszczędnością czasu i wyższą jakością malowania, można również zaoszczędzić na materiałach.

  Agregat Titan

  Agregaty Titan występują w różnych modelach. Najpopularniejsze z nich to agregat Titan 450e i 1650e. Opinie o agregatach Titan są na ogół pozytywne, więc jest to sprzęt godny polecenia. Osoby, które nie chcą kupować agregatu na własność, mogą go wynająć. Na rynku funkcjonują wypożyczalnie takiego sprzętu, co jest bardzo ciekawą opcją dla osób prywatnych, które chciałyby profesjonalnie pomalować swój dom, ale nie opłaca im się inwestować w zakup takiego sprzętu.

  Ginekolog Milanówek – diagnostyka i leczenie infekcji intymnych

  Infekcje intymne mogą przydarzyć się każdej kobiecie. To jedna z najczęściej diagnozowanych kobiecych dolegliwości. Jakie są przyczyny i objawy zapalenia? W jaki sposób przebiega leczenie?

  Infekcje dotyczące kobiecego układu płciowego zdarzają się naprawdę często – większość kobiet przechodzi je przynajmniej raz w życiu, a niekiedy zapadamy na nie wielokrotnie.

  Zapalenie pochwy, ponieważ to właśnie ta infekcja intymna występuje u kobiet najczęściej, powinna być odpowiednio leczona u specjalisty takiego jak ginekolog Milanówek czy w innym mieście.

  Do ginekologa można zapisać się także prywatnie, na przykład do kliniki Progress Clinic.

  Ginekolog Milanówek – co jest przyczyną infekcji intymnych?

  Do infekcji intymnych takich jak zapalenie pochwy najczęściej dochodzi wskutek zaburzenia naturalnej mikroflory bakteryjnej w pochwie.

  Ma ona na celu zabezpieczać ten narząd przed nadmiernym rozwojem patogenów, w tym innych bakterii, grzybów, wirusów oraz innych chorobotwórczych drobnoustrojów. Najważniejszą bakterią, która pełni funkcję ochronne, jest bakteria kwas mlekowego, czyli pałeczka Lactobacillus.

  Do zaburzenia prawidłowej mikroflory bakteryjnej może dojść wskutek zaniedbań higienicznych, na przykład przy stosowaniu nieprzewiewnej bielizny, używaniu cudzych ręczników, po stosunku seksualnym, przy stosowaniu wkładek domacicznych, po miesiączce czy po poronieniu.

  Często ginekolog może wskazać, co powoduje infekcje, aby w ten sposób wyeliminować ryzyko ich nawracania.

  Główne objawy infekcji intymnych u kobiet:

  • świąd i pieczenie okolic intymnych
  • zaczerwienienie
  • bolesność, także przy oddawaniu moczu
  • ból w trakcie stosunku
  • upławy z pochwy o nieprzyjemnym zapachu – ich wygląd jest zależny od patogenu, który wywołał infekcję

  Gdy zauważane są te właśnie objawy, warto odwiedzić gabinet ginekologiczny. Ich zlekceważenie może doprowadzić do poważniejszych problemów, w tym do rozszerzenia zapalenia na inne narządy płciowe jak macica, jajowody, jajniki, a nawet może wywołać niepłodność!

  Ginekolog Milanówek – leczenie infekcji intymnych

  Leczenie infekcji intymnych powinien prowadzić ginekolog Pruszków, Milanówek czy w innym wybranym przez nas mieście.

  Postępowanie lecznicze jest dobierane w zależności do tego, co jest przyczyną infekcji. Wybrany przez nas ginekolog w Milanówku albo w innym mieście często pobiera wymaz z pochwy przed przepisaniem leków.

  Leczenie najczęściej odbywa się przez stosowanie odpowiednich antybiotyków lub leków przeciwgrzybiczych, które mogą być podawane dopochwowo oraz doustnie. Gdy kobieta ma partnera, także on powinien być w niektórych przypadkach poddany leczeniu.

  Wspomagająco można stosować także preparaty zawierające bakterie kwasu mlekowego, które odbudują florę bakteryjną w pochwie.

  Ginekolog Milanówek – NFZ czy prywatnie?

  Ginekolog Milanówek NFZ – za wizytę nie płacimy, gdy posiadamy ubezpieczenie zdrowotne. Niestety, ze względu na duże kolejki czas oczekiwania na wizytę u specjalisty może wynieść nawet kilka tygodni, co w przypadku nieprzyjemnych objawów może być dużym problemem.

  Ginekolog Milanówek prywatnie – wiele kobiet decyduje się obecnie na wizyty u ginekologa prywatnie, ponieważ można dostać się do niego nawet z dnia na dzień. Dzięki temu leczenie można rozpocząć szybciej, a pacjentka może wtedy prędzej zapomnieć o dolegliwościach.

  Gdy potrzebny jest dobry ginekolog endokrynolog Milanówek ma wielu specjalistów do wyboru. Opinie na ich temat można znaleźć również przez internet.

  Gdy chcemy zdecydować się na zakup telefonu komórkowego jednej z chińskich marek, możemy zrobić to zarówno bezpośrednio w Chinach – także przez internet, ale również w Polsce. Czy zdecydowanie się na zakup w polskim sklepie to dobry wybór?

  Kiedyś, aby kupić telefon Xiaomi albo innego chińskiego producenta, trzeba było korzystać z oferty bezpośrednio w Chinach, w chińskich sklepach internetowych realizujących wysyłkę do Polski. Teraz jednak nie jest to już konieczne.

  Gdy interesują nas telefony chińskie sklep w Polsce także może spełnić nasze oczekiwania. Przykładowo, szeroką gamę modeli możemy znaleźć już teraz w sklepie internetowym.

  Czy jednak kupowanie telefonów z Chin w Polsce to dobre rozwiązanie? Jakie są główne plusy i minusy zakupów chińskich telefonów w naszych sklepach? Zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem!

  Telefony chińskie sklep w Polsce – jakie modele możemy kupić?

  Aktualnie polskie sklepy oferują telefony wielu chińskich marek. Najbardziej popularna z nich to Xiaomi, która ma w swoim asortymencie także szereg innych produktów.

  Oprócz Xiaomi możemy także kupować inne chińskie telefony sklep może zaproponować nam między innymi modele takich marek jak Doogee, Meizu i wielu innych.

  Generalnie, do wyboru mamy różne modele telefonów i przeznaczonych do nich akcesoriów – to zarówno modele budżetowe, w cenie poniżej 500 złotych, jak również droższe telefony przyciągające uwagę swoimi zaawansowanymi parametrami dorównującymi sztandarowym modelom przodujących marek amerykańskich.

  Zatem niezależnie od tego, jakie mamy oczekiwania, na przykład dotyczące sprzętu takiego jak telefony Xiaomi, możemy znaleźć wiele świetnych modeli do wyboru – w bardzo atrakcyjnych cenach!

  Telefony chińskie sklep w Polsce – dlaczego warto kupować je u nas?

  Kupowanie urządzeń takich jak Xiaomi telefony oraz telefonów innych chińskich marek w Polsce ma wiele zalet. Wśród nich znajdują się między innymi:

  • odbiór osobisty albo szybka dostawa – możemy bez problemu otrzymać telefon w krótkim czasie zamiast oczekiwania na jego dostawę z Chin
  • ochrona gwarancyjna i rękojmia – mamy lepszą ochronę w razie usterek telefonu, na przykład możemy skorzystać z rękojmi na europejskich zasadach obowiązującej przez 2 lata
  • polskie wersje systemów – większość telefonów chińskich sprzedawanych na polskim rynku to modele z dystrybucji europejskiej, z polskim menu
  • bez ryzyka dopłaty podatku VAT – gdy chcemy kupować w Chinach chińskie telefony komórkowe sklep poda nam cenę bez dodatkowych kosztów, na przykład bez podatku VAT, który może być naliczony w Polsce – możemy być zmuszeni do dopłaty aż 23 proc. wartości urządzenia, ponieważ taki podatek VAT naliczany jest na telefony

  Zatem polski sklep Xiaomi oraz innych chińskich marek to bardzo dobry wybór dla tych klientów, którzy chcą wykonać zakupy bezpiecznie, wygodnie oraz nie czekać przez kilka tygodni na swoją paczkę.

  Telefony chińskie sklep w Polsce – na co powinniśmy uważać?

  Zanim jednak zdecydujemy się na telefony czy akcesoria Xiaomi w Polsce, powinniśmy pamiętać, aby dobrze sprawdzić sprzedającego.

  Najlepiej, aby wybrany przez nas sklep z telefonami Xiaomi oraz innych marek posiadał pozytywne opinie od kupujących – te możemy sprawdzić on-line. Wtedy nie pojawi się ryzyko, że zakupy będą nieudane, na przykład urządzenie będzie używane, podrobione, niekompletne, w wersji nieprzeznaczonej na nasz rynek.

  Sprawdźmy także, w jakim stanie są chińskie telefony sklep internetowy może oferować je jako nowe, ale także jako powystawowe (refurbished), czyli mogą posiadać widoczne ślady używania, a nawet usterki.

  Zatem wtedy, gdy chcemy kupić telefon chiński, pamiętajmy o tym, żeby prześledzić oferty dostępne na rynku i zdecydować się na taki model, który spełni nasze oczekiwania w pełni. W niewysokiej cenie możemy mieć w swoich rękach smartfon, który będzie mógł zapewnić nam optymalną wydajność, szybkość oraz wygodę użytkowania!

  Kupujemy telefony chińskie sklep w Polsce to dobry wybór?

  30.04.2019 r. - Wyciekające zagrożenie

  Wczoraj otrzymaliśmy zgłoszenie od mieszkańca, że między garażami znajdującymi się przy ulicy Młyńskiej została rozlana ciecz niewiadomego pochodzenia. Substancja ta była rozlana na całej długości drogi pomiędzy garażami, a padający deszcz sprzyjał jej wydostawaniu się na jezdnię. Ponieważ wyciek stwarzał realne zagrożenie dla przechodniów oraz przejeżdżających pojazdów na miejsce wezwano Straż Pożarną. Nasi funkcjonariusze zabezpieczyli teren przed dostępem osób postronnych do momentu przyjazdu strażaków. Przybyła na miejsce zdarzenia Straż ...

 • Policjanci trafili na dziuplę złodzieja – hurtownika

  Stróże prawa z komisariatu w Pyskowicach odzyskali skradzioną w ich rejonie maszynę do rozdrabniania drewna. Przy okazji odkryli... złodziejską dziuplę. Ta usytuowana była w Gliwicach, w jednej ze spokojnych dzielnic domów jednorodzinnych. Gdy policjanci wkroczyli na teren ogrodzonej posesji, ich oczom ukazała się istna hurtownia maszyn i pojazdów, skradzionych w różnych miejscowościach powiatu gliwickiego. Stróże prawa odkryli tam również… poszukiwane od dłuższego czasu elementy boiska piłkarskiego z gminy Sośnicowice. Oględziny posesji i przegląd nagromadzonych w różnych jej zakamarkach przedmiotów trwała aż kilkadziesiąt godzin!

 • Samozwańczy szeryf nie pozostanie bezkarny

  41-letni kierowca z powiatu gliwickiego zdenerwował się zbyt wolną, jego zdaniem, jazdą innego uczestnika ruchu. Zajechał mu więc drogę, czym spowodował ogromne zagrożenie. Prowadzący autobus mężczyzna ratował się gwałtownym manewrem, podobnie jak kierowca toyoty. Gliwiccy policjanci skierowali do sądu wniosek o ukaranie samozwańczego szeryfa, zatrzymanie mu uprawnień i skierowanie mężczyzny na badania lekarskie.

 • MAJOWY WEEKEND 2019

  Przed nami kolejny długi weekend, podczas którego zwiększona liczba patroli ruchu drogowego będzie dbała o bezpieczeństwo osób przemieszczających się po terenie kraju.

 • Policjanci z Gliwic na 3. miejscu w wojewódzkim konkursie

  Drużyna naszych funkcjonariuszy zajęła trzecie miejsce w konkursie „Policjant służby kryminalnej garnizonu śląskiego 2019”. W zmaganiach brali udział policjanci pracujący na co dzień przy obsłudze zdarzeń kryminalnych. Zespoły składały się z czterech mundurowych: służby dochodzeniowo-śledczej, operacyjno-rozpoznawczej, technika kryminalistyki oraz funkcjonariusza pełniącego nadzór nad pracą dochodzeniowo-śledczą.

 • Informacja dla Klientów
  Informujemy, że czwartek 2 maja jest w Starostwie Powiatowym w Gliwicach normalnym dniem pracy.
  Futsal
  30.04.2019
  W pierwszym meczu finałowym rozgrywek Pucharu Polski w futsalu Piast Gliwice przegrał u siebie z Rekordem Bielsko Biała...
  ręczna
  30.04.2019
  W przedostatnim meczu rundy rewanżowej I ligi piłki ręcznej drużyna Sośnicy, grając bardzo ambitnie i skutecznie,...