Gliwicka Majówka
30.04.2019
Z okazji 15 rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach zaprasza do...

Kampania, organizowana przez MSWiA w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 - 2020”, ruszyła dzisiaj we wszystkich jednostkach Policji w kraju.

Czytaj więcej
 • Podsumowanie weekendu - zatrzymania na gorącym uczynku

  Podczas minionego weekendu policjanci gliwickiego garnizonu zatrzymali 15 sprawców przestępstw. Czterech z nich to nietrzeźwi kierujący. W grupie ujętych na gorącym uczynku lub bezpośrednio po zgłoszeniu znaleźli się m.in. podejrzani o: kradzieże, przestępczość narkotykową, znęcanie nad członkiem rodziny (babcią), znieważenie funkcjonariuszy podczas interwencji domowej, uszkodzenie ciała. Nasi mundurowi podjęli ponad 400 interwencji, ujęli 11 osób poszukiwanych przez organy ścigania i wymiar sprawiedliwości. Na drogach doszło do 21 kolizji.

 • Zginął w pożarze mieszkania

  W piątek, 26 kwietnia przed godziną 10.00 przy ul. Niepodległości w Knurowie, podczas akcji gaśniczej domu jednorodzinnego, ujawniono zwłoki 54-letniego mężczyzny. Postępowanie prowadzi komisariat z Knurowa.

 • Nie reagujesz – akceptujesz: złapał oszustki chcące okraść sąsiadkę

  68-letnia knurowianka wpuściła do domu proszącą o szklankę wody kobietę. Gdy panie przebywały już w kuchni, koleżanka „spragnionej” niepostrzeżenie weszła do mieszkania i przeszukała szafki lokatorki. 68-latka zorientowała się, że ktoś jeszcze jest w środku i wszczęła alarm. Zareagował sąsiad…

 • kursy
  29.04.2019
  Trwa rekrutacja na darmowe kursy komputerowe oraz lekcje językowe organizowane przez gliwicki Technopark. Zajęcia...
  muzycy podczas koncertu
  29.04.2019
  30 kwietnia w Ormiańskiej (ul. Siemińskiego 22) odbędą się dwa fantastyczne koncerty jazzowe z okazji światowego święta...
  siatkarze Polska-Niemcy
  29.04.2019
  Już 25 maja w Arenie Głównej Areny Gliwice zobaczymy zmagania siatkarzy na najwyższym, światowym poziomie! W ramach...
  memoriał Antoniego Franza, szpadziści
  29.04.2019
  Memoriał Antoniego Franza i Turniej o Stalową Klingę Hutnika to najstarsza rywalizacja szpadzistów na świecie,...
  deszcz
  29.04.2019
  29 kwietnia do godz. 20.00 możemy się spodziewać silnych opadów. Miejscami spadnie od 15 do 30 mm deszczu.
  piast
  29.04.2019
  Piątkowy wieczór należał do Piasta Gliwice, który pewnie wygrał z Cracovią 3: 1. To oznacza, że Piast jest już pewny...
  koncert
  29.04.2019
  W Teatrze Miejskim odbyła się uroczysta gala finałowa XXI Wojewódzkich Prezentacji Artystycznych Dzieci i Młodzieży.
  rajd św. Jerzego
  29.04.2019
  5 miesięcy przygotowań, 308 uczestników, 3 trasy w 3 dni – to bilans tegorocznego Rajdu św. Jerzego, zorganizowanego...
  Straż Pożarna
  29.04.2019
  Najbliższa sobota, 4 maja, to Dzień Strażaka. Z tej okazji w Gliwicach zaplanowano uroczystą mszę świętą, przejazd...
  piast
  29.04.2019
  Zawodnicy GKS Piast- sekcja szermiercza stanęli na najwyższym podium w turnieju drużynowym w szpadzie podczas 53....

  IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczące intensywnych opadów deszczu, obowiązujące od godz. 08:00 dnia 28.04.2019 do godz. 20:00 dnia 29.04.2019.  

  Czytaj więcej
  Żelowy manicure nadal cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród kobiet. Co warto wiedzieć o paznokciach żelowych?
   
   

  Jeżeli paznokcie naturalne są łamliwe, słabe, nie można ich zapuścić, w takim przypadku paznokcie żelowe mogą być strzałem w dziesiątkę. Ta metoda manicure pozwala na uzyskanie zachwycających efektów na długi czas.

  Na czym dokładnie polega manicure żelowy? Jakie są jego główne zalety i wady? W końcu, gdzie można go wykonać?

  Manicure żelowy – co to jest?

  Aktualnie do wyboru mamy szeroką gamę różnych metod manicure – jedną z nich są paznokcie żelowe, które są doskonałą propozycją dla kobiet, które chcą cieszyć się pięknym manicure na długi czas.

  Do manicure stosuje się wtedy specjalny żel, którym „buduje się” nowy paznokieć. Następnie można go przyozdobić, na przykład można nałożyć na niego lakier klasyczny albo lakier hybrydowy.

  Żelem można nadać paznokciom odpowiedni kształt i długość, dlatego do doskonały wybór dla osób, które chcą wydłużyć naturalną płytkę paznokciową.

  Manicure żelowy jest również doskonałym wyborem dla osób, które mają słabe, łamliwe paznokcie. Naturalny paznokcie znajduje się wtedy pod warstwą żelu i są chronione przed czynnikami negatywnymi.

  Takie paznokcie to dość trwały wybór – utrzymują się przez około dwa tygodnie. Następnie zaleca się uzupełnienie żelu, co związane jest także z naturalnym wzrostem płytki paznokciowej.

  Zalety paznokci żelowych:

  • trwałość – utrzymują się nawet do 2 tygodni

  • chronią kruche i słabe paznokcie – pozwalają płytce na normalny wzrost

  • nie odpryskują i nie rysują się – przez cały czas pięknie błyszczą

  • nie żółkną

  • wiele możliwości malowania paznokci żelowych

  Wady paznokci żelowych:

  • trudne ściąganie paznokci żelowych – należy spiłować żel z użyciem pilnika albo specjalnej frezarki, co może wpłynąć negatywnie na stan paznokci, gdy zabieg będzie wykonany nieprofesjonalnie

  • zajmują dużo czasu – wykonanie manicure żelowego zajmuje najczęściej około godziny

  • dość wysoka cena – za paznokcie żelowe najczęściej zapłacimy więcej niż za manicure hybrydowy, japoński, francuski

  Jak wykonać paznokcie żelowe?

  Najczęściej paznokcie żelowe wykonuje się w profesjonalnych gabinetach manicure. Wówczas może przygotować je doświadczona manicurzystka.

  Także istnieje możliwość wykonania manicure żelowego samodzielnie – musimy jednak wyposażyć się w odpowiednie narzędzia i preparaty, w tym między innymi w szablony albo tipsy, lampę UV, chemię – płyn do przemywania paznokci, aceton, oliwkę do natłuszczania skórek. Gotowe zestawy do manicure żelowego można znaleźć w internecie.

  Paznokcie żelowe – krok po kroku:

  1. Nadanie paznokciom odpowiedniego kształtu pilniczkiem, oczyszczenie płytki i jej zmatowienie.

  2. Odsunięcie skórek z paznokci.

  3. Założenie szablonu albo zastosowanie tipsów dopasowanych do płytki paznokciowej.

  4. Nałożenie żelu na tipsy lub wymodelowanie paznokcia z szablonem z wykorzystaniem żelu – należy pamiętać o tym, aby nałożyć kilka cienkich warstw i każda z nich powinna być odpowiednio utwardzona lampą UV i przemyta specjalnym płynem.

  5. Nadanie paznokciom ostatecznego kształtu po utwardzeniu drugiej warstwy.

  6. Posmarowanie skórek oliwką.

  Jak wspomnieliśmy wcześniej, paznokcie żelowe mogą być także dowolnie ozdobione zgodnie z naszymi oczekiwaniami – stosuje się różnego rodzaju dekoracje, na przykład specjalne szablony, pyłki, naklejki, różnorodne lakiery w szerokiej gamie odcieni do wyboru.

  Do skorzystania z profesjonalnych zabiegów manicure zaprasza Salon Kosmetyczny Bonjour z Gliwic.

 • Pożar w kamienicy – ranny jeden lokator

  Wczoraj o godz. 16.25 doszło do pożaru mieszkania przy ul. Skowrońskiego. Ranny został 65-letni mężczyzna. Dzięki błyskawicznemu wezwaniu, na miejsce szybko przybyły wszystkie służby, w tym śmigłowiec LPR, który przetransportował poparzonego lokatora do jednego ze śląskich szpitali.

 • System eCall sprawdza się

  Obowiązek montażu systemu eCall w nowych samochodach, zgodnie z unijnymi przepisami, wszedł w życie, a każde nowo wyprodukowane auto musi już posiadać to udogodnienie. W naszym rejonie doszło do pierwszego automatycznego użycia tego ratującego życie systemu. Rozwiązanie, jak przyznał uczestnik wypadku oraz przedstawiciele przybyłych na miejsce służb, sprawdza się! System automatycznego powiadomienia o wypadku eCall sprawnie wkomponowuje się w funkcjonujący w naszym kraju system WCPR , a opisany niżej przypadek to udowadnia.

 • Publikujemy wizerunek - kto rozpoznaje tych mężczyzn?

  II komisariat prowadzi dochodzenie w sprawie kradzieży, jaka miała miejsce 2 marca br. w salonie przy ul. Pszczyńskiej w Gliwicach. Sprawcy ukradli obraz z wizerunkiem Merlin Monroe, wykonany z 6 tysięcy sztuk kryształków Swarovskiego. Straty to ponad 7 tys. zł.