Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Podczas minionego weekendu policjanci gliwickiego garnizonu ujęli 12 sprawców przestępstw, w tym aż 6 nietrzeźwych kierujących (liczba nie obejmuje sprawców wykroczeń). W grupie zatrzymanych na gorącym uczynku lub bezpośrednio po zgłoszeniu znaleźli się podejrzani o: kradzież, uszkodzenie mienia, naruszenie nietykalności policjanta, groźby karalne, prowadzenie pojazdu bez uprawnień, paserstwo. Nasi mundurowi podjęli 629 interwencji, ujęli 5 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Na drogach zdarzyły się 22 kolizje. W poniedziałkowe przedpołudnie ujęto kolejnych 6 nietrzeźwych kierujących (powyżej 0,5 promila).Wśród 12 zatrzymanych w czasie weekendu, dzisiejszej nocy i w poniedziałkowy poranek nietrzeźwych kierowców aż czterech to obcokrajowcy – dwóch Ukraińców, Rosjanin i Bułgar.
Niechlubnymi rekordzistami okazali się ujawnieni na ul. Kozielskiej obywatele Ukrainy. Pierwszy z nich to 26-latek prowadzący samochód dostawczy, wydmuchał 1,4 promila, drugi to 27-latek zatrzymany za kierownicą volkswagena golfa (w jego krwi krążył alkohol w stężeniu 1,8 promila).

Wszyscy zatrzymani odpowiedzą za popełnione przestępstwa przed sądem, stracili już uprawnienia do prowadzenia pojazdów.  


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.