Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Podczas minionego weekendu policjanci gliwickiego garnizonu ujęli 11 sprawców przestępstw, w tym aż czterech nietrzeźwych kierujących (liczba nie obejmuje sprawców wykroczeń). W grupie zatrzymanych na gorącym uczynku lub bezpośrednio po zgłoszeniu znaleźli się podejrzani o: kradzieże, znęcanie nad rodziną, handel narkotykami, groźby karalne, złamanie zakazów prowadzenia pojazdów, stworzenie zagrożenia zdrowia i życia dzieci, znieważenie funkcjonariuszy policji. Sąd tymczasowo aresztował obywatela Czech, sprawcę kilku kradzieży. prokuratorzy zastosowali dozory dla trzech osób, w tym poręczenie i zakaz stadionowy wobec kolejnego pseudokibica.Wśród zatrzymanych kierowców znów znalazł się obcokrajowiec, tym razem obywatel Rumunii, który prowadził samochód marki Volkswagen mimo ciążącego na nim zakazu sądowego. Wpadł w niedzielne popołudnie podczas kontroli drogowej na ul. Nad Kanałem w Gliwicach.
Rekordzistą wśród pijanych za kółkiem był zaś 23-latek, zatrzymany do rutynowej kontroli w sobotnie popołudnie na ul. Biegusa w Gliwicach. Prowadził samochód marki Opel Astra, mając w organizmie 2,1 promila alkoholu. Zatrzymano mu prawo jazdy.
Warto wspomnieć o nieodpowiedzialnym zachowaniu kierowcy autobusu miejskiego, który podczas kontroli stanu trzeźwości prowadzonej przez ITD i policję, wydmuchał promil alkoholu. Kontrola miała miejsce na pl. Piastów w piątkowe przedpołudnie. 55-letni mieszkaniec Bytomia przyjechał do Gliwic z pasażerami z Tarnowskich Gór. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a tym samym i pracę.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.