Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Na jednej z ulic miasta policjant z gliwickiej komendy zatrzymał dwóch mężczyzn, którzy chwilę wcześniej ukradli telefon komórkowy pracownicy lokalu gastronomicznego. Mundurowy podjął interwencję w czasie wolnym od służby. Zajechał drogę uciekinierom, a następnie ich zatrzymał i przekazał swoim kolegom mundurowym. Odzyskano również skradziony łup, który trafił już do właścicielki.

W sobotę, 4 listopada około godziny 14.00 policjant, służący na co dzień w gliwickiej drogówce, wykazał się refleksem i czujnością, czego wynikiem było zatrzymanie złodziei. Jadąc swoim samochodem w czasie wolnym od służby, usłyszał wołanie i zobaczył biegnących ludzi, w tym mężczyznę w uniformie kucharskim. Zwrócił też uwagę na dwóch uciekinierów, którzy nerwowo odwracali się za siebie. Stróżprawa zapytał, co się stało, po czym ruszył w pościg. W rejonie ulicy Pod Murami zatrzymał auto i stanął na drodze uciekinierom.  Stróż prawa okazał zaskoczonym rabusiom legitymację policyjną, a następnie ich zatrzymał. Równocześnie powiadomił telefonicznie o zdarzeniu dyżurnego komendy. Na miejsce przybył radiowóz. Podejrzani zostali przewiezieni do komisariatu. Przy jednym z nich znaleziono telefon komórkowy należący do pracownicy pizzerii. Jak się okazało, kilkanaście minut wcześniej mężczyźni zamówili pizzę, po czym jeden z nich wykorzystał moment nieuwagi personelu i skradł telefon. Potem obaj panowie szybko opuścili lokal. Zatrzymani, to 31- i 29-latek z okolic Knurowa.
Skradziony telefon wartości ponad 1000 zł wrócił do właścicielki. Przypomnijmy, że przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.