Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Położna na medal
9 marca w Warszawie odbyła się uroczysta gala podsumowująca ogólnopolski plebiscyt „Położna na medal 2017”. Uczestniczyła w niej  Marzena Langner-Pawliczek ze Szpitala w Knurowie, która zajęła w plebiscycie trzecie miejsce w kraju i uznana została za najlepszą położną na Śląsku.

Marzena Langner-Pawliczek pracuje na Oddziale Położniczo-Ginekologicznym Szpitala w Knurowie.  – To cudowna i bardzo ciepła osoba, a przy tym niezwykle kompetentna. Wykazuje wiele empatii i zaangażowania w swoją pracę. Zapewnia pacjentkom poczucie bezpieczeństwa, wsparcie merytoryczne i emocjonalne. Swój zawód wykonuje z wielką pasją – podkreśla dr n. med. Michał Ekkert, prezes Zarządu Szpitala w Knurowie.

Była to już 4 edycja ogólnopolskiego plebiscytu „Położna na medal”. Jest on częścią kampanii o tej samej nazwie, prowadzonej przez Akademię Malucha Alantan.

- Bardzo się cieszę, że to właśnie w naszym powiecie mamy najlepszą położną w całym województwie śląskim i trzecią w kraju. To wielkie wyróżnienie  – mówi starosta gliwicki Waldemar Dombek. – Radość jest tym większa, że Powiat Gliwicki jest udziałowcem Szpitala w Knurowie, tak więc to po części także nasz sukces. Serdecznie gratulujemy!

 foto: Grzegorz Chajdaś