Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Fot. materiały organizatorów

Bieg Charytatywny Św. Goara to cykliczna impreza, która co roku przyciąga wielbicieli zdrowego trybu życia. Zapisy do III edycji wydarzenia właśnie ruszyły!

19 maja w lesie komunalnym Chorzowska-Szymanowskiego będzie można zmierzyć się w biegu na 10 km, przemaszerować ponad 6 i pół kilometra w stylu Nordic Walking, a także wziąć udział w ponad trzykilometrowym biegu z wózkiem. Organizatorzy zaplanowali także sportową rywalizację dla dzieciaków, które spróbują swoich sił w biegu Skrzata. Tradycyjnie podczas imprezy odbędzie się festyn rodzinny z licznymi atrakcjami, między innymi z festiwalem baniek mydlanych i zabawami kuglarskimi.

Impreza to nie tylko wspólna zabawa, ale przede wszystkim szczytny cel. Każdy z uczestników będzie mógł dołożyć swoją cegiełkę do budowy aktywnej ścieżki z elementami sensorycznymi na placu zabaw dla Gliwickiego Centrum Edukacyjno – Rehabilitacyjnego.

Zapisy i szczegóły: http://www.gcer.pl/iii-bieg-charytatywny-sw-goara/

W zeszłym roku w biegu dla dorosłych wystartowały 164 osoby, w biegach dla dzieci 120 osób. Tegoroczny, III Bieg Charytatywny Św. Goara, został objęty patronatem Prezydenta Miasta Gliwice Zygmunta Frankiewicza.