Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

wizualizacja: Usługi Projektowe Lech Wojtas

Przy ul. Warszawskiej rośnie pierwsze w regionie osiedle dedykowane osobom powyżej 50. roku życia. ZBM II TBS prowadzi już rezerwację mieszkań na sprzedaż i przyjmuje wnioski o wynajem.

– Główne założenie naszej inwestycji to stworzenie swego rodzaju oazy dla ludzi dojrzałych, którzy poszukują w swoim życiu spokoju, wygody i bezpieczeństwa. W jednym z dwóch budynków na wynajem mieszkańcy będą mieli do swojej dyspozycji lokal użytkowy, o którego przeznaczeniu sami będą mogli zdecydować. Dla ich potrzeb powstanie również specjalnie zaprojektowany teren rekreacyjny ze ścieżką zdrowia i miejscem do gry w szachy czy bule, oraz mały letni amfiteatr – wylicza Bożena Orłowska, prezes ZBM II TBS, miejskiej spółki odpowiedzialnej za wznoszony kompleks.

Zielono, bezpiecznie, bez barier

CENTRUM 50+ powstaje na placu w sąsiedztwie komisariatu i siedziby administracji mieszkań komunalnych przy ul. Warszawskiej, niedaleko pływalni „Delfin”, kościoła pw. św. Bartłomieja i zielonych terenów otaczających Radiostację Gliwicką. W skład budowanego osiedla mają wejść cztery budynki o łącznej liczbie 84 mieszkań.

We wznoszonym już pięciokondygnacyjnym budynku o docelowym numerze 2 znajdzie się 39 mieszkań 2- i 3-pokojowych o powierzchni od 40 m2 do 66 m2. Będą przeznaczone na sprzedaż w standardzie deweloperskim. W budynku nie zabraknie cichobieżnej windy, szerokich korytarzy, wózkowni i rowerowni oraz komórek lokatorskich przypisanych do każdego lokalu. Zaplanowano także wielostanowiskowy garaż podziemny, w którym chętni będą mogli wykupić dodatkowo miejsce postojowe. – Mieszkańcy części parterowej będą mieli do dyspozycji własne tarasy, a właściciele mieszkań na piętrach – duże balkony wyposażone w żaluzje przesuwne pozwalające szybko zacienić nadmiernie nasłonecznione miejsca – przypomina Bożena Orłowska, prezes ZBM II TBS.

45 mieszkań na wynajem wykończonych w standardzie "pod klucz" (1-, 2- lub 3-pokojowych o powierzchni od 30 m2 do 66 m2) znajdzie się w dwóch czterokondygnacyjnych budynkach oznaczonych numerami 1B i 1C. Będą one ze sobą połączone poprzez łącznik usytuowany na poziomie pierwszego piętra. Najemcy mieszkań będą mogli liczyć na podobne udogodnienia w swoich budynkach jak osoby zainteresowane kupnem własnego lokum.

W czwartym budynku (nr 1A) usługowym, dwukondygnacyjnym, o łącznej powierzchni ok. 1000 m2powstanie m.in. basen rehabilitacyjny oraz pomieszczenia na wynajem dla usług medycznych i lokal gastronomiczny. Ten obiekt również zostanie powiązany łącznikiem z jednym z budynków pod wynajem.

Pierwsi lokatorzy powinni pojawić się w CENTRUM 50+ pod koniec 2019 roku. Budowa całego osiedla ma się zakończyć w 2020 roku. Zajmuje się tym wyłonione w przetargu katowickie Przedsiębiorstwo Budowlane Dombud. ZBM II TBS za inwestycję zapłaci 23,4 mln zł. Prace będą przebiegać w III etapach.

Dodatkowych informacji o CENTRUM 50+ udziela ZBM II TBS:

wizualizacje: Usługi Projektowe Lech Wojtas