Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Występ amerykańskiego pianisty jazzowego i kompozytora będzie jednym z najmocniejszych punktów tegorocznego festiwalu Filharmonia. Chick Corea wystąpi 21 kwietnia na Scenie Bajka (kino Amok, ul. Dolnych Wałów 3).

Corea jest jednym z pionierów fusion, nurtu łączącego jazz i muzykę rockową. Nagrywał z Milesem Davis. Był liderem Return to Forever, grupy, w której na kontrabasie grał Stanley Clarke, a na skrzypcach Jean-Luc Ponty. Ich dokonania zaliczane są do najwybitniejszych nagrań fusion w historii i do dziś stanowią inspirację dla innych muzyków. Dorobek pianistyczno-kompozytorski Chicka Corei jest imponujący. 21 kwietnia będzie niepowtarzalna okazja, żeby spotkać się z żywą legendą jazzu. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00. Bilety są już do kupienia na stronie teatr.gliwice.pl.

Wkrótce poznamy szczegółowy program Filharmonii 2018. Informacje o poszczególnych koncertach będą publikowane na stronie Kultura.gliwice.eu. Impreza jest organizowana przez Fundację Integracji Kultury przy wsparciu finansowym Miasta Gliwice.

(mm)