Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Występ amerykańskiego pianisty jazzowego i kompozytora będzie jednym z najmocniejszych punktów tegorocznego festiwalu Filharmonia. Chick Corea wystąpi 21 kwietnia na Scenie Bajka (kino Amok, ul. Dolnych Wałów 3).

Corea jest jednym z pionierów fusion, nurtu łączącego jazz i muzykę rockową. Nagrywał z Milesem Davis. Był liderem Return to Forever, grupy, w której na kontrabasie grał Stanley Clarke, a na skrzypcach Jean-Luc Ponty. Ich dokonania zaliczane są do najwybitniejszych nagrań fusion w historii i do dziś stanowią inspirację dla innych muzyków. Dorobek pianistyczno-kompozytorski Chicka Corei jest imponujący. 21 kwietnia będzie niepowtarzalna okazja, żeby spotkać się z żywą legendą jazzu. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00. Bilety są już do kupienia na stronie teatr.gliwice.pl.

Wkrótce poznamy szczegółowy program Filharmonii 2018. Informacje o poszczególnych koncertach będą publikowane na stronie Kultura.gliwice.eu. Impreza jest organizowana przez Fundację Integracji Kultury przy wsparciu finansowym Miasta Gliwice.

(mm)


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.