Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Fot. Pixabay.com (CC0 Creative Common)

Gliwice są jednym z trzech miast, w których odbędzie się międzynarodowa konferencja „Roving seminars”, podejmująca temat ochrony własności intelektualnej za granicą.

Cykl międzynarodowych seminariów eksperckich zainauguruje 100. rocznicę ustanowienia na ziemiach polskich systemu ochrony własności przemysłowej i utworzenia dekretem Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego Urzędu Patentowego. Wydarzenie jest organizowane we współpracy z trzema polskimi uczelniami. Oprócz Politechniki Śląskiej współorganizatorami są Politechnika Wrocławska i krakowska AGH.

Konferencja to okazja do spotkania z międzynarodowymi ekspertami. Będzie na niej można zdobyć wiedzę o globalnych systemach i globalnych bazach danych własności intelektualnej, zapoznać się ze strategią ochrony marki i ochrony patentowej, dowiedzieć się więcej nt. alternatywnych metod rozstrzygania sporów oraz ochrony własności intelektualnej za granicą. A przy okazji poznać główne założenia i planowane zmiany.

Seminarium w Gliwicach odbędzie się 24 stycznia, w auli A Centrum Edukacyjno-Kongresowego przy ul. Konarskiego 18a. Start o godz. 9.00, planowane zakończenie – ok. 16.15. Udział w konferencji jest bezpłatny. Organizatorzy
zapewniają tłumaczenie symultaniczne z języka angielskiego na język polski oraz z języka polskiego na język angielski. Szczegółowe informacje oraz wymagana rejestracja on-line na stronie https://www.uprp.pl/roving-seminars-2018