Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Palmiarnia

Fot. A.Skwarek/UM Gliwice

Palmiarnia Miejska, jedno z najbardziej ulubionych przez gliwiczan miejsc, zostanie zmodernizowana. Remont przejdzie elewacja pawilonu roślin użytkowych.

Zgodnie z planem roboty będą prowadzone w trakcie przerwy technologicznej w Palmiarni w okresie od 25 czerwca do 31 lipca. W tym czasie zdemontowane zostaną szklane panele z „Vitrolitu” w pawilonie roślin użytkowych, a ich miejsce zastąpią ściany z poliwęglanu komorowego. Od strony parku Chopina zamontowana zostanie szklana fasada. Zaplanowano też modernizację 4 łączników pawilonu, montaż nowych drzwi aluminiowych, okien i elementów infrastruktury technicznej. Inwestycja będzie kosztować około 900 tys. zł i zostanie sfinansowana z miejskiego budżetu. Podczas remontu Palmiarnia będzie niedostępna dla odwiedzających. Otwarcie ofert przetargowych zaplanowano na 19 kwietnia. (mf)


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.