Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Fot. Pixabay

Policjanci z gliwickiej jednostki otrzymali profesjonalnego drona, sfinansowanego przez gliwicki samorząd. Urządzenie, które jest już gotowe do użytku będzie m.in. wspierać działania operacyjne i poszukiwawcze.

Od kilku dni gliwicka jednostka ma do dyspozycji bezzałogowy statek powietrzny z siedmiocalowym wyświetlaczem i akumulatorami, które pozwalają na 90 minut nieprzerwanego lotu. Zakup został sfinansowany dzięki środkom przekazanym policji przez gliwicki samorząd w ramach porozumienia zawartego w zeszłym roku. Miasto przeznaczyło na ten cel 30 tys. złotych.

- Dron to narzędzie wykorzystywane przez policję do poszukiwań osób, pracy operacyjnej, monitorowania natężenia ruchu drogowego i podczas zabezpieczenia imprez masowych – tłumaczy nadkomisarz Marek Słomski, rzecznik KMP w Gliwicach.

W ostatnich dniach w gliwickiej hali widowiskowo-sportowej odbyła się cześć praktyczna szkolenia dla operatorów policyjnych dronów. Policjanci z różnych jednostek śląskiej policji testowali nowy sprzęt i poznawali jego techniczno-nawigacyjne możliwości.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.