Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

targi

19. Gliwickie Targi Budownictwa, Instalacji i Wyposażenia Wnętrz to doskonała okazja, by zapoznać się z najnowszymi trendami branży budowlanej i wnętrzarskiej. Ta edycja będzie jednak wyjątkowa – hasłem przewodnim targów będzie „Czyste powietrze dla Gliwic”.

Po raz 19. na terenie Ośrodka Sportu Politechniki Śląskiej odbędą się Targi Budowlane. Od 23 do 25 lutego (w godz. od 10.00 do 17.00) w dwóch halach wystawienniczych oraz w punktach przed budynkiem przy ul. Kaszubskiej 28 swoje produkty i usługi zaprezentuje niemal 100 wystawców.

Targi dają możliwość bezpośredniego kontaktu, rozmowy z fachowcem i uzyskania porady. To również dobra okazja, by zapoznać się z najnowszymi trendami w budownictwie, projektowaniu i urządzaniu wnętrz. Co ważne, zostaną też pokazane domy energooszczędne, instalacje i urządzenia grzewcze, a informacje na ich temat można zaczerpnąć wprost u producenta – zachęca Wioletta Ochmann, właścicielka Agencji Promocja, organizator Targów.

Podczas targów będzie promowany program PONE (Program Ograniczania Niskiej Emisji) Miasta Gliwice. Na specjalnych stanowiskach zostaną zaprezentowane urządzenia i materiały spełniające wymogi dofinansowań.

Chcemy popularyzować wśród mieszkańców działania na rzecz walki ze smogiem. Dlatego podczas targów pracownicy Wydziału Środowiska będą udzielali wszelkich informacji związanych z pilotażowym programem PONE oraz jego warunkami – informuje Agnieszka Setnik, naczelnik Wydziału Środowiska Urzędu Miejskiego w Gliwicach.

Każdy odwiedzający będzie mógł wziąć udział w konkursie z nagrodami. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych, którzy podczas targów będą się bawić w klubie FLOJAMO. Jeden z elementów zabawy to warsztaty "Kreatywni przyszłością" podczas których dzieci zgłębią zagadnienia właściwego wykorzystywania zasobów naturalnych Ziemi i wielokrotnego użytkowania surowców. Najmłodsi będą też uzupełniać model miasta, a także wprowadzać kolor oraz harmonię w krajobrazie.

Honorowy patronat nad imprezą objęli Prezydent Miasta Gliwice oraz Rektor Politechniki Śląskiej. Ponadto imprezie patronują: RIPH, Krajowy Budowlany Klaster Kluczowy oraz Wydziały Budownictwa i Architektury, a także Inżynierii Środowiska Pol. Śl.

Bezpłatny bilet wstępu na targi jest dostępny na stronie www.promocja-targi.pl.

Uwaga! Przypominamy, że właściciele przestarzałych pieców są zobowiązani do ich wymiany na ekologiczne. Miasto od ponad 20 lat wspiera takie działania. Gliwiczanie, którzy nie skorzystali do tej pory z miejskiej dotacji i nadal posiadają przestarzałe instalacje węglowe, mogą ubiegać się o dofinansowanie zadań termomodernizacyjnych w ramach pilotażowej edycji PONE. Na dofinansowanie zmiany systemu ogrzewania można uzyskać do 8 tys. zł na ogrzewanie gazowe, węglowe i piece akumulacyjne, a na pompę ciepła do 24 tys. zł. Dodatkowo na docieplenie ścian można otrzymać do 17 617 zł, na docieplenie stropodachów lub dachów – do 10 570 zł, a na wymiana okien i drzwi zewnętrznych – do 14 094 zł. (mf)