Fot. archiwum UM

Koleje Śląskie wprowadzają stałe, darmowe przejazdy dla kierowców. W każdą trzecią środę miesiąca będą oni mogli skorzystać z pociągów bezpłatnie i zabrać w podróż jedną osobę towarzyszącą. Pierwsza okazja już jutro!

Dotychczas zmotoryzowani mogli podróżować za darmo w dni, gdy stężenie smogu znacznie przekraczało dopuszczalne normy. Bezpłatne przejazdy w ramach akcji Zielone Środy będą się odbywać na takich samych zasadach – podczas kontroli wystarczy zamiast biletu pokazać ważny dowód rejestracyjny. Każdy kierowca może zabrać w podróż jedną osobę towarzyszącą.

Akcja Zielone Środy ma zachęcić do korzystania z transportu publicznego, zwłaszcza kolejowego i tym samym odkorkowania miast. Dotyczy wszystkich pociągów Kolei Śląskich, z wyjątkiem odcinka przygranicznego Chałupki-Bohumin, pociągów Ornak na odcinku Żywiec-Zakopane oraz kursów okazjonalnych.

Pierwsza odsłona akcji Zielone Środy przypada jutro, w pierwszy dzień wiosny.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.