Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

fot. M. Baranowski

Gliwice są jednym z polskich miast, które w ciągu ostatnich lat najbardziej się rozwinęły i mają najlepsze perspektywy na przyszłość. Potwierdzają to wyniki badań, przeprowadzonych przez Kantar Millward Brown na zlecenie Górnośląsko – Zagłębiowskiej Metropolii.

Respondenci uznali Gliwice za jedno z miast, które najbardziej rozwinęły się w ciągu ostatnich 10 lat. W tym zestawieniu nasze miasto znalazło się na wysokiej, 17 pozycji w Polsce. Spośród miast regionu wyprzedzają nas tylko Katowice.

Gliwice zajmują również wysoką pozycję wśród gmin, które mają najlepsze perspektywy. I tym razem wśród miast Górnośląsko - Zagłębiowskiej Metropolii lepsze od nas okazały się jedynie Katowice. Ponadto duża część badanych uznała Gliwice za najładniejsze miasto.

Badanie „Przystanek Miasto 2017” zostało zrealizowane w dniach 17-21 listopada 2017 w 18 polskich miastach oraz na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Mieszkańców pytano telefonicznie m.in. o ocenę miasta, jego infrastrukturę i perspektywy.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.