Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

fot. Z. Daniec / materiały Klubu Pływackiego „SiKReT” Gliwice

11 listopada w krytej pływalni „Olimpijczyk” (ul. Oriona 120) odbędzie się II edycja zawodów pływackich pod nazwą Gliwice NIGHT & LIGHTS SWIM 2017 – Puchar Sprintu.

Jest to pierwsza tego typu impreza pływacka na Śląsku, jedna z pierwszych w Polsce i niewielu w Europie rozgrywana przy alternatywnym oświetleniu obiektu. Rywalizacja sportowa na basenie będzie miała oprawę godną widowiska sportowego. Odpowiednio animowane światło i dźwięk w połączeniu z walką o medale pływaków na pewno wyzwolą niesamowite emocje sportowe.

Zawody rozegrane zostaną dla zawodników posiadających licencję z 4 kategorii wiekowych dzieci i młodzieży z klubów z terenu całego kraju, którzy będą rywalizować na długim basenie w wyścigach na 50m i 100m w stylach dowolnym, grzbietowym, klasycznym i motylkowym. – Planowana ilość uczestników to 450 zawodników z całej Polski – mówi Mirosław Witkowski, pomysłodawca zawodów z Klubu Pływackiego „SiKReT” Gliwice.

  • rozgrzewka – godz. 9.00
  • eliminacje – od godz. 10.00
  • finały – od godz. 17.15

Uroczyste otwarcie zawodów planowane jest na godzinę 17.00.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Zawody organizowane są przez Miasto Gliwice, MZUK Gliwice oraz Klub Pływacki „SiKReT” Gliwice.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.