Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

fot. Z. Daniec / materiały Klubu Pływackiego „SiKReT” Gliwice

11 listopada w krytej pływalni „Olimpijczyk” (ul. Oriona 120) odbędzie się II edycja zawodów pływackich pod nazwą Gliwice NIGHT & LIGHTS SWIM 2017 – Puchar Sprintu.

Jest to pierwsza tego typu impreza pływacka na Śląsku, jedna z pierwszych w Polsce i niewielu w Europie rozgrywana przy alternatywnym oświetleniu obiektu. Rywalizacja sportowa na basenie będzie miała oprawę godną widowiska sportowego. Odpowiednio animowane światło i dźwięk w połączeniu z walką o medale pływaków na pewno wyzwolą niesamowite emocje sportowe.

Zawody rozegrane zostaną dla zawodników posiadających licencję z 4 kategorii wiekowych dzieci i młodzieży z klubów z terenu całego kraju, którzy będą rywalizować na długim basenie w wyścigach na 50m i 100m w stylach dowolnym, grzbietowym, klasycznym i motylkowym. – Planowana ilość uczestników to 450 zawodników z całej Polski – mówi Mirosław Witkowski, pomysłodawca zawodów z Klubu Pływackiego „SiKReT” Gliwice.

  • rozgrzewka – godz. 9.00
  • eliminacje – od godz. 10.00
  • finały – od godz. 17.15

Uroczyste otwarcie zawodów planowane jest na godzinę 17.00.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Zawody organizowane są przez Miasto Gliwice, MZUK Gliwice oraz Klub Pływacki „SiKReT” Gliwice.