Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

turniej

Widowiskowe akrobacje i spektakularne podskoki będzie można podziwiać w sobotę 27 stycznia podczas I Ogólnopolskiego Magicznego Turnieju „O lśniącą gwiazdę” w gimnastyce artystycznej. Wrażeń nie zabraknie – w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Sikorskiego w Sośnicy zaprezentują się najlepsze zawodniczki z całego kraju.

W zawodach wezmą udział reprezentantki klubów sportowych m.in. z Gdyni, Warszawy, Białej Podlaskiej, Mikołowa, Wrocławia, Łodzi, Łodygowic, Imielina i Katowic.

Chcemy promować nasze miasto i piękną olimpijską dyscyplinę sportową oraz zachęcić jak największą liczbę dziewczynek z Gliwic do trenowania gimnastyki artystycznej. Zależy nam na edukacji dzieci i młodzieży, na ich rozwoju fizycznym i budowaniu dobrych nawyków na przyszłość – mówi Marzena Bartoszewicz, prezes zarządu UKS „GLIWICE”.

Kolejne zawody KIDS CHALLENGE, tym razem dla grupy rekreacyjnej i wyczynowej z licencją Polskiego Związku Gimnastycznego, odbędą się 9 i 10 czerwca, również w sośnickiej hali sportowej. (mf)


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.