W sobotnim spotkaniu 16. kolejki Lotto Ekstraklasy Piast Gliwice wygrał przed własną publicznością z Cracovią 1-0 (0-0). Zwycięskiego gola dla Niebiesko-Czerwonych zdobył Maciej Jankowski.

- Długo pracowaliśmy i przygotowywaliśmy się do tego meczu. Jesteśmy zadowoleni z trzech punktów - skomentował po spotkaniu trener Piasta Waldemar Fornalik.

Od pierwszej minuty meczu grę kontrolowali gliwiczanie, którzy stworzyli sobie kilka dobrych okazji do strzelenia bramki. - Pierwsza połowa była bardzo dobra w naszym wykonaniu. Sam Martin Bukata mógł zdobyć dwie bramki - przyznał opiekun Niebiesko-Czerwonych. W drugiej połowie inicjatywę przejęli goście, jednak to Piast zadał decydujący cios i wygrał to spotkanie. - Cracovia bazuje na stałych fragmentach, a nie jest łatwo grać z drużynami prezentującymi taki styl. Udało nam się odeprzeć ataki krakowian przy odrobinie szczęścia, bo był słupek - stwierdził trener Fornalik.

Swoją pierwszą bramkę w tym sezonie strzelił Maciej Jankowski. Napastnik Piasta trafił do siatki po dośrodkowaniu Martina Konczkowskiego. - Gdybym w niego nie wierzył, to prawdopodobnie grałby ktoś inny. Widziałem, jak pracuje na treningach i wiedziałem, że może dobrze zagrać. Ta bramka mu się po prostu należała. Miał lepsze okazje od tej bramkowej, ale akurat ją wykorzystał. To był gol na wagę trzech punktów. Czasami trzeba okazać zawodnikowi wsparcie i zaufanie - zakończył Waldemar Fornalik.