Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Fot. UM Gliwice

Młodzi ludzie lubią wiedzieć co dzieje się w ich najbliższym otoczeniu. Uczniowie Filomaty mieli okazję zaspokoić swoją ciekawość, zadając pytania prezydentowi Gliwic Zygmuntowi Frankiewiczowi, który odwiedził ich w miniony poniedziałek.

Uczniowie szkoły z dużym zainteresowaniem wysłuchali odpowiedzi na pytania dotyczące inwestycji miejskich, obiektów sportowych i kulturalnych oraz działań podejmowanych przez magistrat celem zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza w Gliwicach.

Podczas spotkania prezydentowi przedstawił się zespół Wysmogowani, realizujący swój projekt antysmogowy w ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii”.

Projekt przewiduje przeprowadzenie szeregu akcji informacyjnych w gliwickich szkołach. Kampanie mające na celu walkę ze smogiem poprzez zwiększenie świadomości mieszkańców Gliwic będą miały formę warsztatów i prezentacji. Grupa Wysmogowani prowadzi swoją stronę internetową, na której zamierza m.in relacjonować przebieg projektu. Najbliższe spotkanie odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 5.

Więcej informacji o inicjatywie można znaleźć na stronie www.wysmogowani.pl i na Facebooku www.fb.com/Wysmogowani