palmiarnia

Fot. A.Skwarek

W związku ze świętami Wielkiej Nocy przypominamy, że w poniedziałek 2 kwietnia Urząd Miejski będzie nieczynny. Jak w okresie świąt będą działały miejskie jednostki i podlegające im obiekty?

Praca Urzędu Miejskiego, z wyjątkiem 2 kwietnia, będzie przebiegała w normalnym trybie godzinowym, co oznacza, że od poniedziałku do środy sprawy w urzędzie przy ul. Zwycięstwa 21 oraz Jasnej 31a będzie można załatwić w godz. od. 8.00 do 16.00, w czwartek w godz. od 8.00 do 17.00, natomiast w piątek w godz. od 8.00 do 15.00.

Palmiarnię będzie można odwiedzić w drugi dzień świąt, 2 kwietnia, w godz. od 10.00 do 18.00. W Wielką Sobotę 31 marca oraz w Wielkanoc 1 kwietnia Palmiarnia będzie nieczynna.

W Wielką Sobotę zamknięta będzie również Biblioteka Centralna i wszystkie jej filie. Dyżur w godz. od 8.00 do 12.00 będzie pełnić Biblioforum (CH Forum, ul. Lipowa 1). Pracownicy biblioteki przypominają, że przy głównej siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach znajduje się wrzutnia, dzięki której czytelnicy mogą zwrócić książki.

Również wszystkie oddziały Muzeum w Gliwicach w Wielką Sobotę będą zamknięte.

Kryte pływalnie Mewa na Sikorniku i Olimpijczyk na osiedlu Kopernika będą nieczynne 1 i 2 kwietnia. Pływalnia Delfin przy ul. Warszawskiej będzie zamknięta 1 kwietnia, natomiast 2 kwietnia będzie można z niej skorzystać w godz. od. 14.00 do 22.00. Hala sportowa w Sośnicy będzie funkcjonowała według ustalonego harmonogramu, a Orlik przy ul. Jasnej każdego świątecznego dnia będzie czynny od godz. 6.00 do 22.00. Giełda samochodowa od 31 marca do 2 kwietnia będzie nieczynna. 1 i 2 kwietnia zamknięte będzie również Schronisko dla Zwierząt przy ul. Wschodniej oraz boiska przy ul. Lekarskiej, Fiołkowej, Radomskiej i Niezapominajki. W pozostałe dni boiska będą czynne zgodnie z harmonogramem. (mf)