Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

14 grudnia rusza nowy cykl wykładów w Muzeum w Gliwicach. Aż do maja dr Joanna Winnicka-Gburek będzie analizować przemiany sztuki i pełnionych przez nią funkcji na przestrzeni dziejów.

Trochę estetyki, szczypta filozofii i dużo historii sztuki – warto poszerzyć swoje horyzonty, uczestnicząc w cyklu spotkań „Sztuka współczesna – poza dobrem i złem”. Dr Winnicka-Gburek rozpocznie wykłady od podróży w czasie do starożytności i średniowiecza, gdy w sztuce dużą rolę odgrywały obrazy religijne. Prelekcja „Święte obrazy i dzieła sztuki” rozpocznie się 14 grudnia o godz. 17.00 w Willi Caro (ul. Dolnych Wałów 8a).

Wykłady będą organizowane raz w miesiącu, aż do maja 2018 roku. Wśród zaplanowanych tematów są między innymi etyczne aspekty sztuki. Dr Winnicka-Gburek zastanowi się także, czy sztuka współczesna jest rodzajem gry i jaką rolę pełni w niej odbiorca. Szczegółowe informacje na temat spotkań są dostępne na stronie www.muzuem.gliwice.pl.

(mm)


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.